Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

HOYA Soczewki relaksacyjne Nulux Active – komfortowa akomodacja

HOYA Soczewki relaksacyjne Nulux Active – komfortowa akomodacja
Zobacz więcej zdjęć »
Mnogość urządzeń elektronicznych towarzyszących nam w codziennym życiu m.in. laptopów, tabletów, smartfonów, systemów GPS oraz czas, który współczesny człowiek spędza przez wszelkiego rodzaju monitorami powodują, że coraz więcej osób skarży się na zmęczenie i pieczenie oczu.

Jest to  efekt, między innymi, zaburzonego mechanizmu akomodacji, ponieważ oczy nieustannie dostosowują się do oglądania przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach.

Soczewki Nulux Active to soczewki relaksacyjne przeznaczone dla osób narażonych na nadmierne obciążanie układu wzrokowego np. podczas długotrwałej pracy
z komputerem lub innych prac wymagających skupienia wzroku na określonym punkcie.
Soczewki Nulux Active to propozycja dla dynamicznej grupy użytkowników potrzebujących dodatkowego wsparcia - zwłaszcza w bliży i odległościach pośrednich. Umożliwiają one ostre widzenie we wszystkich kierunkach i na każdą odległość, chronią oczy przed zmęczeniem i pozwalają użytkownikom na dłuższą i bardziej efektywną aktywność, zarówno podczas pracy, jak i w czasie wolnym.

Soczewki Nulux Active zapewniają wsparcie i komfort użytkowania wykraczające daleko poza to, co oferują tradycyjne soczewki jednoogniskowe. Charakteryzują się konstrukcją wertykalnie asferyczną. Funkcjonalna strefa wsparcia akomodacji narasta stopniowo
o wartości +0,53D lub +0,88D od środkowej części soczewki z korekcją do dali, w kierunku dolnej części soczewki i jest praktycznie nieuchwytna dla użytkownika. Oko korzysta
z funkcjonalnego wsparcia akomodacji w bliży i odległościach pośrednich.

Pomimo delikatnego przyrostu mocy, soczewka sprawia wrażenie korzystania
z konstrukcji jednoogniskowej. Dzięki horyzontalnej i wertykalnej asferyzacji oraz asymetrii, uzyskiwanej oddzielnie dla prawego i lewego oka, konstrukcja zapewnia prawidłowo zachodzące na siebie obrazy siatkówkowe. To zaś gwarantuje komfortowe widzenie obuoczne we wszystkich kierunkach, jak również stabilną percepcję obrazu i głębię ostrości.

Soczewki Nulux Active są dostępne w dwóch wersjach A i B różniących się wartością wsparcia akomodacji odpowiednio: +0,53D i +0,88D. Pierwsza polecana jest dla osób w wieku od 20 lat wzwyż, podczas gdy druga przeznaczona jest dla osób w wieku powyżej 35lat.

 

Firma: Hoya Lens Poland

Produkt: Soczewki relaksacyjne Nulux Active

Cena od: 370 złRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KN
http://kobieta24.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »