Technologie » Komputery

HP wprowadza nowe, przełomowe rozwiązania w dziedzinie pamięci masowych

HP wprowadza nowe, przełomowe rozwiązania w dziedzinie pamięci masowych
Zobacz więcej zdjęć »
HP rozszerzył swoją ofertę konwergentnych pamięci masowych o rozwiązanie HP Peer Motion. To nowe, zintegrowane oprogramowanie pamięci masowej pozwala klientom w przejrzysty sposób przenosić aplikacje pomiędzy systemami dyskowymi w środowiskach wirtualnych i chmurach obliczeniowych.

HP zaprezentował też nowe systemy pamięci masowej HP P10000 3PAR. Wyposażono je w zaawansowane funkcje, które umożliwiają udostępnianie korporacyjnej infrastruktury informatycznej w chmurach publicznych i prywatnych w ramach modelu infrastruktury IT jako usługi. Funkcje te obejmują obsługę wielu podmiotów w celu konsolidacji obciążenia oraz rozszerzoną technologię („thin provisioning”), co zapewnia wydajne wykorzystanie pojemności i autonomiczne równoważenie obciążenia, aby zwiększyć elastyczność działania firm.  

Analitycy z IDC szacują, że do 2012 r. 85% nowych aplikacji będzie projektowane specjalnie pod kątem chmur obliczeniowych(1). Elastyczne udostępnianie tych wirtualnych i opartych na chmurze programów wymaga powiązania wielu systemów pamięci masowej, tak by działały jako jedna całość. Funkcja ta, nazywana federacją pamięci masowej, pozwala wyeliminować dodatkową warstwę urządzeń do wirtualizacji i w efekcie obniżyć wydatki, koszty administracyjne i ryzyko związane z poziomem usług w architekturze centrum przetwarzania danych.  

„Starsze systemy pamięci masowej sprzed 20 lat nie zostały zaprojektowane z myślą o dynamicznym środowisku, w którym infrastruktura informatyczna może być udostępniana jako usługa. Zmusza to firmy do stosowania drogich i mało wydajnych dodatkowych metod wirtualizacji” — powiedział Chris Johnson, wiceprezes działu pamięci masowych HP (HP Storage) na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). „Prawdziwie równorzędny mechanizm federacji w rozwiązaniach konwergentnej pamięci masowej HP poradzi sobie z nieprzewidywalnością zawsze dostępnych środowisk wykorzystywanych przez wiele podmiotów. Jednocześnie technologia ta obniża wydatki, koszty administracyjne i ryzyko związane z poziomem usług”.  

Elastyczność umożliwiająca obsługę nieprzewidywalnych wymagań  

Nowe oprogramowanie HP Peer Motion jest dostępne dla systemów pamięci masowej HP LeftHand i HP 3PAR. Rozwiązanie to zapewnia pierwsze w branży funkcje równorzędnej federacji pamięci masowej, które obejmują zarówno oprogramowanie wirtualnych sieci SAN, jak i systemy pamięci masowej klasy średniej i wyższej.

Dzięki oprogramowaniu Peer Motion dla systemów HP 3PAR i HP LeftHand klienci mogą:

        uzyskać stały poziom wydajności i rozdzielić obciążenie bez zakłócania pracy infrastruktury za pomocą mechanizmu federacji równoważenia obciążeń, aby odpowiednio obsłużyć nieprzewidywalne środowisko;

        zwiększyć zwrot z inwestycji za pomocą opartego na federacji mechanizmu optymalizacji przydzielania pojemności (Thin Provisioning), który niezauważalnie przenosi dane aplikacji na systemy z dostępnymi zasobami, co zmniejsza konieczność kupowania pamięci masowej w przyszłości;

        podnieść wydajność przez przeniesienie danych z wycofywanych macierzy do nowych systemów bez zakłócania działania infrastruktury za pomocą zarządzania zasobami opartego na federacji, co eliminuje przestoje w pracy lub przerwy w świadczeniu usług w trakcie odświeżania zasobów pamięci masowej.  

„Nasze badania potwierdzają podejrzenia dyrektorów działów IT z całego świata — stosowanie dotychczasowego podejścia do pamięci masowej w centrach przetwarzania danych nowej generacji nie pozwoli uzyskać spodziewanych rezultatów” — powiedział Steve Duplessie, założyciel i starszy analityk w firmie Enterprise Strategy Group, która oferuje szeroką gamę usług analitycznych i strategicznych w dziedzinie IT. „Nowa platforma HP 3PAR plasuje się na szczycie lub na jednym z pierwszych miejsc według każdego kryterium systemów otwartych, które braliśmy pod uwagę w przypadku pamięci masowej warstwy 1 w nowym modelu centrum przetwarzania danych”. 

Uproszczone zarządzanie bez ograniczania wydajności  

Klienci mogą być pewni, że innowacyjność wyróżniająca systemy 3PAR pozostanie ich częścią również po przejęciu tej firmy przez HP. W niecały rok po sfinalizowaniu transakcji HP wprowadza na rynek system pamięci masowej HP P10000 3PAR, a w jego ramach dwa nowe modele: V400 i V800 (HP 3PAR V-Class).  Rozwiązanie HP 3PAR V-Class to zaawansowany system pamięci masowej przeznaczony do środowisk o znaczeniu krytycznym. Platforma obsługuje równocześnie zróżnicowane, nieprzewidywalne aplikacje wykorzystywane przez wiele podmiotów w jednej macierzy o wysokiej wydajności.

Tę wyjątkową funkcjonalność zapewnia układ HP 3PAR Gen4 ASIC, który upraszcza zarządzanie przez:

        konsolidację nieprzewidywalnych obciążeń, takich jak wdrażanie aplikacji finansowych i wirtualnych, bez konieczności ręcznego rozdzielania różnych obciążeń na konkretne zasoby lub systemy pamięci masowej;

        1,5 krotnie większa ilość postów oraz zasobów dyskowych oraz nawet trzykrotnie większą wydajność obsługi obciążeń sekwencyjnych (np. analizy danych) w stosunku do poprzednich wersji systemów 3PAR(2);

        autonomiczne równoważenie obciążenia dla wszystkich danych w macierzy za pomocą jednego kliknięcia w miarę dodawania nowych zasobów do systemu — zwiększa to wydajność i dostępność wymaganą przez poziom usług dla wszystkich woluminów w systemie.  

Wydajność umożliwiająca sprostanie szybko rosnącej ilości danych 

Klienci korzystający z oferowanych przez konkurencję macierzy pamięci masowej uzyskują zwykle poziom wykorzystania zapisanych danych sięgający zaledwie 10–20%(3).

System HP 3PAR V-Class eliminuje konieczność zakupu zbędnej przestrzeni dyskowej, ponieważ w pełni wykorzystuje dostępną pojemność. Jest to możliwe dzięki następującym cechom:

        trzykrotnie większa przepustowość do konwersji między  dyskami logicznymi typu („fat”) i „thin provisioning”, co pozwala klientom szybko przenosić ich dane na wydajniejsze woluminy typu „thin” i uzyskać wyższy stopień wykorzystania pojemności(3);

        identyfikacja i precyzyjne, stopniowe odzyskiwanie nieużywanej pojemności pamięci masowej, w miarę jak aplikacje zapisują i usuwają dane za pomocą nowego mechanizmu „nano-reclamation”;

        mechanizm zdalnej replikacji danych, który wykrywa i eliminuje niewykorzystaną przestrzeń w tradycyjnych woluminach, co zmniejsza potrzeby w zakresie sieci i pojemności zdalnej. System HP 3PAR V-Class to kluczowa technologia składowa nowych rozwiązań HP VirtualSystem i HP CloudSystem, które integrują sprzęt, oprogramowanie i usługi, aby przyspieszyć wdrażanie i uprościć tworzenie otwartego przedsiębiorstwa opartego na hybrydowej chmurze obliczeniowej.  

Ceny i dostępność(4) 

Rozwiązania HP VirtualSystem i HP CloudSystem z systemem pamięci masowej HP 3PAR V-Class pojawią się na rynku jeszcze w tym roku. System pamięci masowej HP P10000 3PAR zostanie udostępniony na całym świecie 29 sierpnia 2011 r. Będzie on sprzedawany przez HP i jego partnerów handlowych. W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) cena najtańszego modelu będzie wynosić 200 000 EUR. Rozwiązanie HP 3PAR Peer Motion to odrębne oprogramowanie dostępne za dodatkową opłatą.

Klienci dysponującymi ważnymi umowami na usługi pomocy technicznej w zakresie systemów pamięci masowej HP LeftHand mogą bezpłatnie zmodernizować swoje środowiska operacyjne i w ten sposób skorzystać z rozwiązania HP LeftHand Peer Motion. Więcej informacji na temat systemów HP 3PAR można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/path2cloud. 

W dniach 29 listopada – 1 grudnia w Wiedniu odbędzie się nowa konferencja dla klientów HP o nazwie HP DISCOVER. Jej uczestnicy dowiedzą się, jak rozpocząć wdrażanie koncepcji Instant-On Enterprise w swoich firmach. 

Informacje o HP 

HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną.  

Więcej informacji na temat HP można znaleźć pod adresem http://www.hp.com/.  

Więcej informacji o HP, w tym łącza do kanałów RSS, można znaleźć pod adresem http://www.hp.com/hpinfo/newsroom/. 

(1)       „Five Steps to Successful Integrated Cloud Management”, artykuł przeglądowy IDC sponsorowany przez HP, dokument IDC nr 228116, maj 2011 r.

(2)       Przeprowadzone przez HP wewnętrzne porównanie nowej i poprzedniej generacji systemów 3PAR.

(3)       W oparciu o udokumentowane doświadczenia i wyniki biznesowe we wdrożeniach u klientów.

(4)       Szacunkowa cena katalogowa w Stanach Zjednoczonych. Rzeczywiste ceny mogą być inne.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HP Polska
http://www.hp.com/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »