Firma » Biznes

HR ma dostarczać transformację, czyli co przyniesie 2018 rok branży HR w Polsce?

HR ma dostarczać transformację, czyli co przyniesie 2018 rok branży HR w Polsce?
Zobacz więcej zdjęć »
Z pespektywy dostawców najnowszych rozwiązań IT dla HR miniony rok upłynął pod hasłem optymalizacji i digitalizacji procesów oraz kolejnych wdrożeń rozwiązań chmurowych. W roku 2018 trend digitalizacji i migracji do chmury powinien przyspieszyć.

Działy HR powinny odgrywać coraz bardziej strategiczną rolę.

Tym rządził się 2017

W ubiegłym roku, podobnie jak w latach poprzednich, branżę HR zdominował trend digitalizacji. Według raportu Deloitte Human Capital Trends 2017, widoczna jest ona w trzech obszarach: pracowników, miejsca pracy oraz zarządzania kapitałem ludzkim, czyli w procesach z obszaru tzw. „miękkiego” i „twardego” HR.

Mimo żywej dyskusji i rosnącej popularności rozwiązań chmurowych, praktyka pokazała, że ich adaptacja w Polsce była niższa niż spodziewana. Potwierdzają to badania, z których jednoznacznie wynika, że wiele firm jest świadomych korzyści, jakie niesie ze sobą chmura obliczeniowa, jednak udział tej formy dostarczania rozwiązań IT w naszym kraju był stosunkowo niski. – mówi Teresa Olszewska, Prezes Zarządu GAVDI Polska i ekspert w obszarze technologii dla HR.
W ubiegłym roku zrealizowaliśmy wiele innowacyjnych projektów, rozpoczęliśmy też m.in. wdrożenie w firmie Nexteer Automotive Poland, gdzie po raz pierwszy w Europie Środkowo – Wschodniej wdrażane jest rozwiązania SuccessFactors Employee Central Payroll, czyli całe środowisko kadrowo-płacowe jest budowane w chmurze. Spodziewamy się, że prawdziwy boom na tego typu projekty nastąpi w 2018 roku – dodaje Teresa Olszewska.
W minionym roku dużo czasu poświęcało się także dyskusji dotyczącej podejścia do zarządzania tzw. millenialsami i pokoleniem „Z”. Potrzeba dopasowania metod zarządzania do oczekiwań młodszej generacji pracowników powoduje konieczność wprowadzenia zmian w dotychczasowym podejściu.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/rozwiazania_hr/hr_ma_dostarczac_transformacje_czyli_co_przyniesie_2018_rok_branzy_hr_w_polsce.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »