Technologie » Komputery

IBM rozszerza ofertę dla rynku MSP

IBM rozszerza ofertę dla rynku MSP
Zobacz więcej zdjęć »
IBM ogłosił, że pracuje wraz z partnerami nad stworzeniem rozwiązań zintegrowanych z IBM Lotus Foundations, by pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) zmierzyć się z jednym z ich największym wyzwań – złożonością technologii informacyjnej.

Lotus Foundations to pakiet obejmujący sprzęt oraz oprogramowanie, które pomagają MŚP współpracować z narzędziami takimi jak poczta elektroniczna, aplikacje biurowe do tworzenia dokumentów, prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych; ułatwiać dzielenie się plikami oraz tworzyć ich kopie zapasowe i odzyskiwać w celu ich ochrony.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dzięki Lotus Foundations, MŚP mają dostęp do wszystkich narzędzi niezbędnych do prowadzenia biznesu i mogą szybko stworzyć niezawodną infrastrukturę IT. Rozwiązanie działa w sposób automatyczny, więc instalacja, wprowadzanie ustawień, monitoring i rozwiązywanie problemów odbywają się bez udziału człowieka.

Mitel, partner IBM z branży telefonicznej, którego rozwiązania zostaną zintegrowane z Lotus Foundations, dostarcza także rozwiązania zunifikowanej komunikacji (unified communications - UC) zaprojektowane dla MŚP. Plany dotyczące rozwiązania IP PBX firmy Mitel zakładają, że MŚP będą mogły korzystać z funkcji rozwiązań UC przeznaczonych dla dużych przedsiębiorstw, przeprojektowanych właśnie z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Na przykład, zasięg telefonu pracownika może być automatycznie ustalony, przypisany i połączony z jego e-mailem; użytkownicy mogą wybrać własny system do telefonu, a połączenia przychodzące i wychodzące mogą być inteligentnie przekierowane w oparciu o status komunikatora pracownika.

Podczas niedawnej konferencji Lotusphere, firma NEC ogłosiła, że powstanie rozwiązanie UNIVERGE Sphericall dla Lotus Foundations, a firma ShoreTel, że stworzone zostanie rozwiązanie ShoreTel dla Lotus Foundations, które będą dostarczać zintegrowane rozwiązania łączące telefonię IP z oprogramowaniem Lotus Foundations, tak by małym i średnim przedsiębiorstwom zaoferować kompletne rozwiązania UC.

Xerox, dostawca rozwiązań do zarządzania dokumentami, jest kolejnym kluczowym partnerem Lotus Foundations w stworzeniu zintegrowanych biurowych rozwiązań IT dla MŚP. Rozwiązanie Xerox OfficeNow! wykorzystuje Lotus Foundations do automatycznego instalowania, konfiguracji i integracji wielofunkcyjnych drukarek Xerox ze środowiskiem IT klienta, co skutkuje kompletnymi rozwiązaniami dla odwzorowania dokumentu, przesyłania i współpracy. Xerox OfficeNow! jest obecnie oferowany jako program pilotażowy.

„Wraz ze strategicznymi partnerami, IBM udowadnia że jest możliwe, aby coś pozornie złożonego, jak IT dla MŚP, przekształcić w niedrogie rozwiązanie, łatwe do wdrożenia i zarządzania", powiedział Caleb Barlow, dyrektor SMB Solutions Development, IBM.

W nowej wersji Lotus Foundations odzyskiwanie utraconych danych zostanie udoskonalone dzięki zaplanowanemu dodatkowi desktopowemu i zdalnemu tworzeniu kopii zapasowych zlokalizowanych poza miejscem funkcjonowania danego rozwiązania. To rozszerzone zdalne zarządzanie funkcjonalnością wesprze partnerów biznesowych w dalszym rozwijaniu ich modeli biznesowych i udoskonalaniu wsparcia klienta poprzez zarządzane usługi. Klienci będą mieli także dostęp do IBM Tivoli Continuous Data Protection for Files, oprogramowania, które tworzy nieustannie kopie zapasowe komputerów PC, by chronić ważne informacje. ISV będzie miał także dostęp do nowych narzędzi ułatwiających wdrożenie aplikacji na platformie Lotus Foundations.

Więcej informacji o IBM Lotus Foundations, znajduje się na stronie www.ibm.com/lotus/foundations.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »