Kultura, sztuka » Kultura

II pielgrzymka Jana Pawła II do Polski: nauczanie, przebieg, efekty

II pielgrzymka Jana Pawła II do Polski: nauczanie, przebieg, efekty
Zobacz więcej zdjęć »
Instytut De Republica oraz Instytut Historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt. „II pielgrzymka Jana Pawła II do Polski: nauczanie, przebieg, efekty”, która odbędzie się 14 czerwca 2023 roku w Warszawie.

Celem konferencji będzie przybliżenie kontekstu historycznego oraz politycznego, który towarzyszył organizacji i samej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1983 roku. Zaproszeni do wygłoszenia wykładów naukowcy odniosą się między innymi do biografii Ojca Świętego, przybliżą postawę oraz obawy ówczesnych władz PRL wobec przyjazdu Jana Pawła II do Polski, a także przywołają papieskie przesłanie – „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja!”.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Nawiązując do okresu stanu wojennego, podczas swojej podróży apostolskiej Papież starał się dać Polakom wiarę i nadzieję. Przekonywał, że nie chodzi o zwycięstwo militarne, lecz moralne, zło należy zwyciężać dobrem, a „miłość jest potężniejsza niż śmierć”.

 

Wraz z prelegentami przeniesiemy się na kilka chwil do wszystkich miejsc, które 40 lat temu znalazły się na mapie pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. W ciągu 7 dni poza stolicą Papież odwiedził kolejno: Niepokalanów (18 czerwca), Częstochowę, Jasną Górę (18–19 czerwca), Poznań, Katowice, Jasną Górę (20 czerwca), Wrocław, Górę św. Anny (21 czerwca) i Kraków (22–23 czerwca).

 

Data: 14 czerwca 2023 r. w godz. 10.00-19.00

Miejsce: Instytut Historii UKSW, ul. Wóycickiego 1/3, budynek 23, s. 201

 

Wstęp wolny!

 

Wszystkich przedstawicieli redakcji, którzy chcieliby wziąć udział w konferencji, prosimy o wysłanie zgłoszenia zawierającego imię i nazwisko oraz nazwę redakcji na adres: media@iderepublica.pl do wtorku, 13 czerwca, do godz. 14.00.

 

***

Instytut De Republica został powołany na mocy zarządzenia nr 12 Prezesa Rady Ministrów z dnia
16 lutego 2021 r. Głównym celem jego działalności jest promocja i popularyzacja polskiej nauki
w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, wytworzenie mechanizmów i kapitału społecznego, który organizowałby się wokół idei państwowości oraz uwolnienie potencjału polskiej nauki w tych obszarach.

 

We współpracy z uczelniami wyższymi w Polsce i na świecie, jednostkami administracji państwowej oraz jednostkami badawczymi, Instytut De Republica organizuje konferencje naukowe i seminaria, które stanowić mają platformę wymiany opinii wobec prezentowanych na nich wyników naukowych prac badawczych. Zadaniem Instytutu jest też popularyzowanie najbardziej interesujących osiągnięć polskich naukowców w formie publikacji i multimediów.

 

Instytut De Republica docelowo ma stać się nowoczesnym zapleczem eksperckim, promocyjnym
i wydawniczym dla niedocenianych w Polsce i poza jej granicami, a tak ważnych dla właściwego rozumienia naszej historii i zjawisk społecznych, dziedzin nauki. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InstytutDeRepublica

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »