Rozrywka i wypoczynek » Sport

III Bieg Nadodrzański z udziałem przedstawicieli EKO-OKNA Runners

III Bieg Nadodrzański z udziałem przedstawicieli EKO-OKNA Runners
Zobacz więcej zdjęć »
Nie straszny im siarczysty mróz oraz zalegający śnieg, 9-osobowa grupa przedstawicieli EKO-OKNA Runners wzięła udział w III edycji Biegu Nadodrzańskiego w Raciborzu. Do pokonania mieli 9,6 km.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Trasa wiodła od przystani na Odrze wzdłuż starego koryta, Płonię i po wałach wzdłuż Ulgi do Parku Zamkowego. Łącznie w rywalizacji startowało ponad 400 osób.
 
W niedzielę, 8 stycznia, gdy termometry wskazywały -12 st. C ponad 426 biegaczy z Raciborza i okolic wzięło udział w III Biegu Nadodrzańskim. Wśród nich byli również reprezentanci firmy EKO-OKNA, którzy kilka miesięcy temu zawiązali team EKO-OKNA Runners.

Grupa skupia ponad 30 osób, są to miłośnicy różnego typu biegów. Jedni wybierają zawody crossowe, inni półmaratony lub maratony, a jeszcze inni biegają trasy 10 km. Łączy ich pasja oraz duch rywalizacji. - EKO-OKNA to tak duża firma, że nie znamy się wzajemnie, a dzięki takim imprezom możemy się spotkać, poznać i zaplanować kolejne zawody biegowe – mówią zgodnie przedstawiciele EKO-OKNA Runners. 

Jak reprezentanci kornickiej Spółki radzili sobie z siarczystym mrozem? - Ujemne temperatury nie przeszkadzają mi w bieganiu. Powiem więcej, lepiej mi się biega niż podczas upałów. Człowiek tak bardzo się nie spoci, ani nie zmęczy. Najważniejsze, aby odpowiednio dobrać odzież do warunków atmosferycznych – przyznała Aleksandra Kulak z firmy EKO-OKNA S.A. - Biegam od 6 lat, o różnych porach roku. Muszę przyznać, że dystans jaki mamy do pokonania w taką pogodę, jest w sam raz. Trasa też ciekawa, więc biegło się dobrze – stwierdziła z kolei Katarzyna Krawczyk z EKO-OKIEN. Zadowoleni ze swojego startu byli również panowie. Kamil Wollny trasę pokonał w 44m:43s. - Nie był to mój najszybszy bieg, ale i tak jestem zadowolony. Biegnąc nie odczuwałem zimna, bo atmosfera była fantastyczna, zresztą jak podczas każdego raciborskiego biegu. Niech żałują ci, którzy nie zdecydowali się wystartować – stwierdził Kamil Wollny z firmy EKO-OKNA S.A. Następny zadowolony uczestnik biegnący w barwach zakładu z Kornic to Rafał, który Bieg Nadodrzański zakończył z czasem 42m:43s. - Uczestniczyłem we wszystkich 3 edycjach tego biegu, ta moim zdaniem była najbardziej wymagająca. Pierwsze 4km nie były zbyt trudne, jednak, opór poczułem wbiegając na wały. Wiatr, mimo że nie był silny, doskwierał. Mimo wszystko jestem zadowolony z biegu. Organizacja jak zawsze stała na wysokim poziomie, a atmosfera zawodów fantastyczna. Liczę na kolejne tak udane edycje – podsumował Rafał z EKO-OKIEN. 

Bieg Nadodrzański był pierwszym z czterech tegorocznych biegów wchodzących w skład nowopowstałego projektu 4BiegiRacibórz.

Tymczasem, już w najbliższą sobotę, 14 stycznia o godz. 12.00 rozpocznie się V EKO CROSS po Ziemi Pietrowickiej. Głównym sponsorem imprezy jest firma EKO-OKNA S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »