Rozrywka i wypoczynek » Sport

III Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz - pobiegną sportowcy po przeszczepie serca

III Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz - pobiegną sportowcy po przeszczepie serca
Zobacz więcej zdjęć »
Przygotowania do III edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz idą pełną parą. Na liście startowej przybywa uczestników. Trwają też zapisy na Mini Półmaraton, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na pomoc Michałkowi w walce z chorobą.

27 sierpnia na linii startu zameldują się członkowie Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza zbierając do puszek datki dla chłopca. 

RAFAKO Półmaraton Racibórz to nie tylko rywalizacja na 21097,5 m, ale atmosfera i piknik rodzinny dla całych rodzin. Bieg główny poprzedzi Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na 2,01 km, z którego dochód w całości przekazany zostanie rodzinie 5,5-letniego Michałka zmagającego się z ciężkim schorzeniem nerek. Chłopczyk kilka tygodni temu przeszedł przeszczep nerki. Teraz musi przyjmować drogie, nie zawsze refundowane leki. Potrzebna jest również rehabilitacja oraz zajęcia ogólnorozwojowe, aby Michał mógł swobodnie funkcjonować w społeczeństwie, na to wszystko przeznaczone zostaną datki uzbierane 27 sierpnia podczas mini półmaratonu. 
W biegu wezmą udział: Sebastian Wątroba, aktor znany z seriali paradokumentalnych kryminalnych, Paweł Januszewski, znany lekkoatleta, twórca ogólnopolskiej akcji Biegam bo Lubię oraz Sebastian Świderski były reprezentant Polski w piłce siatkowej, obecnie prezes zarządu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.  

Do przedsięwzięcia przyłączyli się również członkowie Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca z Zabrza oraz raciborskiego Stowarzyszenia Podaj Rękę. Rozpoznamy ich po białych koszulkach z czerwonym serduszkiem „Tak dla transplantacji”.

Przedstawiciele Fundacji będą zbierać pieniądze do specjalnych puszek, a przy ich stoisku będzie można nabyć gadżety związane z transplantologią oraz oświadczenia woli. Członkowie zabrzańskiej fundacji to osoby po przeszczepie serca, którzy (mimo, że przebyli ciężką chorobę, a potem rehabilitację nie poddali się). Nie przestali być aktywni; uczestniczą w zawodach biegowych  (nawet w półmaratonach i maratonach) oraz rowerowych, pokonują na rolkach długie dystanse czy maszerują z kijkami. Wyznają zasadę, że w życiu trzeba mieć cel i odważnie go realizować. 

Swoją obecnością na takich imprezach, jak np. raciborski półmaraton promują aktywny tryb życia, a przede wszystkim transplantację jako skuteczną metodę leczenia. Chorym dają żywą nadzieję na powrót do codzienności. 
Zapisy na mini półmaraton dostępne są pod adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3249. 

***

Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media

***

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków, Mistrzostwa nauczycieli i pracowników oświatowych oraz bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegi Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.

***
KONTAKT:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel: 530 534 539 
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »