Rozrywka i wypoczynek » Sport

III RAFAKO Półmaraton Racibórz - zostań pacemakerem!

III RAFAKO Półmaraton Racibórz - zostań pacemakerem!
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatnią niedzielę sierpnia w Raciborzu odbędzie się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Wielu biegaczy już zaczęło przygotowania to tego przedsięwzięcia. Aby ułatwić im pokonanie wymaganego dystansu, organizatorzy zapraszają doświadczonych zawodników, którzy chcieliby wcielić się w rolę pacemakerów.

III RAFAKO Półmaraton to największe święto biegowe w Raciborzu. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ zawody zamykają projekt 4Biegi Racibórz na 800-lecie nadania praw miejskich. Ale, co najważniejsze, start w rywalizacji będzie szansą na zdobycie ostatniej części unikatowego medalu. Patrząc wstecz, raciborski półmaraton zapisał się w pamięci zawodników jako jeden z najlepiej zorganizowanych biegów w kraju. Już teraz zapisanych jest ponad 360 osób. 

Wśród startujących są zawodowi rywale, jak również amatorzy, który po raz pierwszy będą chcieli zmierzyć się z dystansem 21097,5 m. Aby ułatwić zawodnikom pokonanie wymaganej trasy w regulaminowym czasie organizatorzy zapraszają doświadczonych biegaczy, którzy chcieliby zostać pacemakerami III RAFAKO Półmaratonu Racibórz. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem poczty elektronicznej: osir.raciborz@wp.pl.Pacemakerzy poprowadzą poszczególne grupy na następujące czasy: 1:30, 1:45, 2:00, 2:15 i zgodnie z regulaminem są zwolnieni z opłaty startowej. Formularz do pobrania znajduje się na stronie internetowej: www.4biegiraciborz.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 6 sierpnia. Do deklaracji proszę dołączyć informację o sobie, zgodnie z załączonym formularzem, dostępnym na naszej stronie internetowej. Pacemakerzy pobiegną w specjalnych koszulkach technicznych, które otrzymają w podanych przez siebie rozmiarach oraz z balonikami napełnionymi helem z zapisanymi czasami - informuje Krzysztof Borkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu oraz dyrektor biegu.

Pacemaker to dobry duch zawodów biegowych. Jego obecność, zwłaszcza podczas maratonów i półmaratonów, dla wielu startujących jest nieoceniona.

Przebiec ponad 20 km w jak najkrótszym czasie, to dla wielu nie lada wyczyn. Pomóc w tym mają właśnie pacemakerzy, inaczej zwani zającami, czy balonikami. 

Pacemaker to biegacz nadający tempo podczas zawodów. Jego priorytetowym zadaniem jest doprowadzić grupę zawodników do mety w założonym czasie. Często okazuje się, że rola zająca jest bardzo złożona. Oprócz doświadczenia na trasach długodystansowych musi być oparciem dla swojej grupy. 

Organizatorem zawodów jest Urząd Miasta Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem tytularnym RAFAKO S.A. Zapisy prowadzone są tutaj: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=2891. 

***

Autor tekstu i zdjęć: Justyna Korzeniak, Adventure Media

***

III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi. Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.

***
KONTAKT:
Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl 
tel: 530 534 539 
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »