Motoryzacja » Samochody

Ile można zaoszczędzić na paliwie?

Ile można zaoszczędzić na paliwie?
Zobacz więcej zdjęć »
Za paliwo na stacjach benzynowych trzeba zapłacić ponad 5,00 zł za 1 l. Biorąc pod uwagę, że większość kierowców tankuje bak do pełna co najmniej raz w miesiącu, różnica w kosztach jest znaczna. Chcesz zaoszczędzić? Poznaj sposoby, dzięki którym otrzymasz zwrot za paliwo.

Jak wynika z aktualnych danych, ceny paliw w sprzedaży hurtowej są wysokie – szczególnie, jeśli zostaną porównane z kosztami sprzed roku. Obecnie za 1 l benzyny bezołowiowej trzeba zapłacić około 70 groszy więcej zł więcej, zaś za 1 l oleju napędowego – aż o 84 groszy więcej. Nic więc dziwnego, że kierowcy szukają metod pozwalających na oszczędności podczas tankowania.

Sposoby na tańsze paliwo

Jeśli chcesz otrzymać zwrot za paliwo, skorzystaj z poniższych wskazówek. Oszczędności będą zróżnicowane, m.in. w zależności od tego, jak często tankujesz i jakie metody wybierzesz.

 Zwrot za paliwo w ramach programów lojalnościowych

Uczestnictwo w programach lojalnościowych dedykowanych kierowcom może przynieść spory zwrot na paliwo. Przykładowo, w promocji „Tankuj Korzyści” przygotowanej przez Toyota Bank można uzyskać zwrot za paliwo aż do 10%. Akcja skierowana jest do posiadaczy rachunku Moto Konto.

W zależności od statusu posiadacza konta oraz od spełnionych warunków, można uzyskać: 5% lub 10% zwrotu wydatków na tankowanie. Ponadto niektórzy mogą liczyć na dodatkowe bony paliwowe na łączną kwotę 500 zł oraz zwrot 600 zł w miesięcznych ratach.

Więcej szczegółów można uzyskać na stronie internetowej banku.

Udział w akcjach rabatowych stacji benzynowych

Niektóre stacje benzynowe zachęcają do częstszego tankowania, oferując bony zniżkowe na paliwo. Można je otrzymać, np. przy tankowaniu określonej ilości paliwa w konkretnym przedziale czasowym.

Korzystając z tego rodzaju akcji, kierowca może liczyć nawet na kilkudziesięciozłotowe oszczędności.

Ekonomiczna jazda

Lubisz dynamiczną jazdę? Podczas prowadzenia auta nie przykładasz większej wagi do obrotów silnika? Wybierasz trasy, które często są zakorkowane? Jeśli tak, Twoje wydatki na paliwo z pewnością nie należą do niskich. Aby zaoszczędzić na tankowaniu, warto wdrożyć zasady ekonomicznej jazdy.

Pamiętaj, aby:

  • zaraz po ruszeniu, jak najszybciej przejść na wyższy bieg,
  • bieg dostosować do obrotów silnika,
  • hamować głównie silnikiem,
  • unikać gwałtownego przyspieszania i hamowania,
  • jeździć z równomierną prędkością.

Stosując się do powyższych wskazówek, szybko odczujesz zwrot wydatków na paliwo. Dzięki temu rosnące ceny benzyny czy oleju napędowego (a podwyżki są zapowiadane) nie będą stanowić nadmiernego obciążenia domowego budżetu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »