Dom » Nieruchomość

Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Brzegu?

Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Brzegu?
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatnich kilku latach można zauważyć, że w Brzegu nowych lokali mieszkalnych jest coraz więcej. Deweloperzy chętnie budują nowe budynki i nie zapowiada się w tej kwestii na zmiany. Miasto bowiem wyznacza nowe tereny, na których mają w najbliższej przyszłości zostać wybudowane bloki mieszkalne.

Nieruchomości Opole i Brzeg

Dzięki szerokie ofercie nowych mieszkań klienci poszukujący lokalu do kupienia mogą wybierać między licznymi ofertami z rynku pierwotnego oraz tymi znacznie tańszymi z rynku wtórnego. W tym drugim przypadku w cenę za metr kwadratowy wliczony jest już standard wykończenia oraz wyposażenie pozostawiane przez dotychczasowych właścicieli lokalu. Dlatego też w ostatnim czasie popularność mieszkań starszych w Brzegu rośnie. Za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego na rynku wtórnym trzeba zapłacić około 3000 złotych. Oferta jest dość szeroka, ale największą popularnością cieszą się mieszkania mniejsze, dwupokojowe, o wielkości do 50 metrów kwadratowych. Takie lokale nie kosztują więcej niż 150 tysięcy złotych.

Rynek pierwotny w Brzegu

W przypadku lokali z rynku pierwotnego trzeba liczyć się z wyższymi cenami. Tutaj za metr kwadratowy trzeba średnio dać 4200-4300 złotych. Poza tym takie lokale dostępne są w tzw. standardzie deweloperskim, a więc wymagają jeszcze wykończenia. Zainteresowanie takimi lokalami też jest, ale w tym roku kończy się program dopłat rządowych Mieszkanie dla Młodych. Poza tym wzrosła też wysokość wkładu własnego podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Magic Mike

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »