Firma » Bankowość

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?
Zobacz więcej zdjęć »
Nawet co drugi Polak ma na swoim koncie choćby jedno zobowiązanie kredytowe. Prym wiodą już nie tylko kredyty mieszkaniowe, ale również gotówkowe. Chociaż często przyznawane są w oparciu o uproszczone formalności, nie każdy ma szansę na uzyskanie takiego wsparcia finansowego.
Sprawdź więc, ile trzeba zarabiać.

Kredyt gotówkowy przyznawany jest w oparciu o uproszczone procedury. Zwykle oznacza to ograniczenie formalności do minimum, tj. nie ma konieczności przedstawiania wielu dokumentów finansowych. Jednak banki dokładnie weryfikują potencjalnych kredytobiorców.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:Kredyt gotówkowy tylko dla zarabiających

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, należy wykazywać stałe wynagrodzenie. Samo źródło dochodów ma mniejsze znaczenie – szczególnie, jeśli klient ubiega się o stosunkowo niewielkie kwoty. W wielu bankach akceptowane są nie tylko dochody wynikające z umowy o pracę, ale również umowy o dzieło / umowy zlecenie, a nawet renty czy emerytury.

Bardziej niż źródło dochodu liczy się wysokość wpływów. To od niej zależy bowiem zdolność do terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania. Dlatego banki biorą pod uwagę zarówno wynagrodzenie netto przypadające na jednego członka rodziny, jak i kwoty związane z miesięcznymi wydatkami.Ile powinno wynosić wynagrodzenie kredytobiorcy?

Nie da się wskazać jednej konkretnej kwoty, która powinna odpowiadać wysokości miesięcznych zarobków. Jest to kwestia całkowicie indywidualna zależna m.in. od:

  • wnioskowanej kwoty – im wyższa, tym większe zarobki trzeba wykazać
  • okresu finansowania – im krótszy, tym wyższy powinien być osiągany dochód.


Co jeszcze wpływa na pozytywną decyzję kredytową?

Same zarobki to nie wszystko, aby otrzymać kredyt gotówkowy. Banki biorą pod uwagę wiele innych kwestii wpływających na tzw. ryzyko kredytowe. Istotną rolę odgrywa między innymi historia kredytowa. Jeśli jest negatywna, kredytobiorca ma małe szanse na uzyskanie finansowania, mimo osiągania wysokich zarobków.

Jeżeli więc klient ma na swoim koncie niespłacone kredytu lub przedawnione długi, wówczas nie ma co liczyć na wsparcie finansowe – szczególnie takie w dużej kwocie.Koszty kredytu możesz negocjować

Jeśli oferowane przez bank finansowanie wydaje Ci się zbyt drogie, możesz próbować uzyskać lepsze warunki. Zastanawiasz się, jak negocjować kredyt gotówkowy? Istnieje kilka sposobów, wśród których wymienia się np.:

  • skorzystanie z innych produktów bankowych
  • przedstawienie argumentu bycia stałym klientem spłacającym na czas zobowiązanie.

Bank może, ale nie musi przychylić się do Twojej prośby. Warto jednak spróbować, bo istnieje spora szansa na powodzenie.Bierzesz kredyt? Porównaj dostępne oferty

Pamiętaj, że każdy bank może nieco inaczej podchodzi do szacowania zdolności kredytowej. Dlatego nie warto decydować się na pierwszą lepszą ofertę. Można porównać propozycje – jeśli w jednym banku otrzymasz decyzję odmowną, inny może udzielić finansowania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »