Dom » Wnętrza

Inferno – rozkładany stół z dużymi możliwościami

Inferno – rozkładany stół z dużymi możliwościami
Zobacz więcej zdjęć »
Stół Inferno to wyjątkowy przedstawiciel obecnych stołów do rozkładania. Jak wiemy stoły tego typu mają niemało możliwości, a stół Inferno jest zadecydowanym pionierem jeśli chodzi o wymiary początkowe, w związku co do długości po rozłożeniu.

Jest on tak oryginalnym przedstawicielem swojej klasy, że zdecydowaliśmy bardziej mu się przyjrzeć i jednocześnie oszacować jego wady i zalety.

Przedstawiamy Inferno – okrągły stół rozkładany

Realizacja stołu INFERNO to znakomity przykład stołów designerskich w nowoczesnych wnętrzach. Stół znalazł się na rynku w 2020 roku, ale uczynił spore zmiany w postrzeganiu typowego stołu loftowego. W porównaniu z innymi modelami tej kategorii, odróżnia się on lżejszą formą i delikatniejszymi detalami. Jego okrągły blat zbudowany jest z grubej płyty MDF okleinowanej w kolorze naturalnego dębu. Fundament to metalowe nogi malowane proszkowo na kolor czarny, wykonane w niekonwencjonalny dla tego stylu sposób. Nogi stołu są cieńsze i posiadają poboczne uchwyty, które nie tylko wspierają całą konstrukcję, ale pełnią także rolę dekoracji i nadają oryginalnego charakteru.

inferno-z-bliska.jpg

Funkcja rozkładania stołu Inferno

Najistotniejsza jednak jest jego funkcja rozkładania, dająca mu sposobność przedłużenia blatu do długości 3m! Biorąc pod uwagę, że jest to stół okrągły rozkładany o średnicy 100 cm a w tym samym czasie początkowej długości o tej wartości, to działanie rozkładania jest w istocie imponująca. W przypadku złożenia przy stole mogą zasiąść 4 osoby, gdy blat jest w całości rozwinięty, aż 10-12! Jest różnica prawda? Dlatego tak użyteczny jest ten model, w wypadku niewielkich pomieszczeń jadalni, salonów czy kuchni stół. Rozkładany jest za pomocą prowadnic rozsuwanych pod blatem. W zestawie znajdują się cztery 50 centymetrowe wkładki, dzięki którym możemy zwiększyć stół o 50, 100, 150 lub 200 cm. To my postanawiamy jaką długość stołu, w zależności od ilości gości chcemy uzyskać. W przypadku dołączenia trzeciej i czwartej wkładki obnażamy także ponadplanową piątą nogę, podpierającą konstrukcję na środku, aby ciężar wkładek nie obciążał zbytnio prowadnic. Rozkładanie stołu jest dziecinnie proste, jedyny kłopot mogą stwarzać wkładki, na które nie ma miejsca pod blatem stołu, ale na które mamy rozwiązanie.

inferno-po-rozlozeniu.jpg

Ocena stołu rozkładanego Inferno – zalety i wady

Jak każdy towar a w tym mebel, rozkładany stół Inferno posiada swoje wady i zalety, które jednocześnie mogą okazać się ważnym lub nie, elementem rozstrzygającym o jego zakupie. Zacznijmy zatem od bardziej wartościowych atrybutów a szczegółowo od zalet tego stołu.

Zalety:

  • gruby blat,
  • metalowe, stabilne nogi,
  • funkcja rozkładania do 300 cm!
  • możliwość wyboru długości rozłożenia (dokładane wkładki, o szerokości 50 cm),
  • 5 noga na środku blatu (dodatkowe wzmocnienie i podparcie),
  • proste rozkładanie za pomocą prowadnic,
  • przed rozłożeniem posiada średnice 100 cm, dlatego jest to odpowiedni stół do małych wnętrz

Wady:

  • do samodzielnego montażu,
  • dodatkowe wkładki musimy trzymać osobno ponieważ pod blatem stołu nie ma miejsca do ich przechowywania (jest na to sposób, który opisujemy w kolejnym akapicie)
  • nie można zmienić wymiarów ani wybarwienia Jak jednak widać zalet jest stanowczo więcej niż wad co skłania coraz większą ilość klientów do zakupu.

My także jesteśmy na „tak” ponieważ stół Inferno jest bezwzględnie wyjątkową ofertą w swojej kategorii. Tak, warto zakupić ten rozkładany, okrągły stół z wielu powodów. Z jakich? Sami oceńcie.

inferno-rozlozony-aranzacja.jpg

Rozwikłanie problemu dodatkowych wkładek

Jak już wcześniej wspomnieliśmy rozkładany stół Inferno posiada jedną zasadniczą wadę związaną z dodatkowymi wkładkami, a mianowicie pod blatem nie ma na nie miejsca. Jest to naprawdę przeciwność losu, jeśli wybieramy ten stół jako umeblowanie niewielkich pomieszczeń. Producenci jednak przemyśleli tą kwestię i wyszli z propozycją mebla w postaci konsoli do salonu, która dysponuje adekwatnym miejscem do składowania wkładek. W klasycznej formie konsola do salonu ma prostą i nieskomplikowaną budowę a po wsadzeniu wkładek, po prostu się wypełnia. Miejsce pod blatem konsoli zostaje wypełnione i wygląda jakby było to stałe wyposażenie tego produktu. Jest to oczywiście świetne rozwiązanie do pomieszczeń, w których stół wraz z konsolą znajdują się w jednym wnętrzu. Wspólny charakter mebli będzie świetnie ze sobą współbrzmiał i tworzył zestaw. A więc uzyskujemy dwa piękne i praktyczne meble do salonu przy jednym zakupie.

inferno.jpg

Jak oceniamy okrągły stół Inferno z funkcją rozkładania?

Podsumowując, stanowczo jesteśmy sprzymierzeńcami stołu Inferno. Ten model jest nie tylko oryginalny z wyglądu ale posiada także bardzo praktyczne funkcje. Zasięg rozłożenia blatu wręcz imponuje a dobrej jakości materiały tylko polepszają zalety tego produktu. Rozkładany stół Inferno jest z pewnością jedną z najciekawszych propozycji na rynku. Wpisuje się w wyposażenie wnętrz w stylu loftowym, nowoczesnym jak i pomieszczeń z elementami boho. Jesteśmy przekonani, że stół Inferno jako nieduży stół doskonale wpisze się we wnętrze każdego pomieszczenia jadali, kuchni czy salonu. 

inferno-z-daleka.jpgRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 1 dzień:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »