Społeczeństwo » Społeczeństwo

Inicjatorzy wspólnotowego Parku Mamuta po raz kolejny walczą o głosy wrocławian w WBO

Inicjatorzy wspólnotowego Parku Mamuta po raz kolejny walczą o głosy wrocławian w WBO
Zobacz więcej zdjęć »
Park Mamuta to inicjatywa mieszkańców Oporowa realizowana od 2014 przy wsparciu miejskich aktywistów. Nazwa nie jest przypadkowa, jej bezpośrednią inspiracją były badania archeologiczne prowadzone na tym terenie i odnaleziony tu cios mamuta o długości 1.5 m.

Parkowa koncepcja zakłada rozwijane wzdłuż rzeki Ślęzy przestrzeni odpoczynku i rekreacji dla wszystkich wrocławian. Pierwszy etap został ukończony w listopadzie 2018 roku. Huczne otwarcie zachodniej części parku wzbogaciło Wrocław o kolejne sąsiedzkie miejsce spotkań. Najbardziej rozpoznawalnym elementem parku jest plac zabaw i zjeżdżalnia dla dzieci w kształcie mamuta, zwanego przez mieszkańców Cioskiem.

 

"Po raz kolejny bierzemy udział w konkursie WBO. W tym roku zgłoszony przez nas projekt to odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy kochają aktywność fizyczną. Planujemy powstanie MAMUTRACKA, czyli przestrzeni z torami przeznaczonymi do uprawiania sportów ekstremalnych. Wschodnią i zachodnią część parku chcemy scalić mamucią, pieszo-rowerową ścieżką, łączącą Polanę Mamuta z wejściem przy moście Racławickim."  - opowiada liderka tegorocznego projektu 234 Rowerowy Park Mamuta oraz współautorka koncepcji parku, Natalia Bańdo z grupy doprzodu. 

 

Oprócz tego aktywiści wnioskują o budowę toalet z zadaszeniem, szafek dla sportowców i przewijaka dla najmłodszych gości parku. Część parku, zwaną Polaną Profesorów, chcą wzbogacić o siedziska, które będą pretekstem do sąsiedzkich spotkań. 

 

"Tereny nadrzeczne wzbogacimy o niewielkie „polodowcowe” pagórki z widokiem na rzekę, które staną się przygodowym, naturalnym miejscem zabaw. Dosadzimy grupy roślin oczyszczające powietrze, aby każdy mógł tu spędzić czas zdrowo, sportowo i "stadnie". Wierzymy, że wspólnie uda nam się po raz kolejny zrealizować wspaniałą więziotwórczą a przy tym sportową część parku!" - dodaje Małgorzata Smołka, która współtworzy i promuje Park Mamuta.

 

Patronami projektu są członkowie Rady Osiedla Oporów wraz z pomysłodawczynią i autorką koncepcji Parku Mamuta prof. Aliną Drapellą-Hermansdorfer, grupa doprzodu oraz Fundacja IntegrArte. 

 

Swój głos na projekt "234 Rowerowy Park Mamuta – z toaletą, ścieżką, wyczynowym torem treningowym i nasadzeniami filtrującymi powietrze" można oddać do 7.10.2019 na stronie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ONE BOX

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »