Firma » Biznes
Inno-Gene z genetycznym know how z USA
Kontrakt umożliwi kompleksowe wyposażenie komercyjnych laboratoriów molekularnych w zautomatyzowane systemy do prowadzenia badań genetycznych, od izolacji DNA z próbki, po analizę wyników badań. - Współpraca ze światowym liderem w rozwoju i komercjalizacji innowacyjnych narzędzi z zakresu nauk przyrodniczych stanowi duży krok w kierunku dynamicznego rozwoju tego segmentu w Polsce - mówi Michał Kaszuba, Prezes Inno-Gene. Umowa gwarantuje Grupie Inno-Gene wyłączność na dystrybucję systemu LabChip Dx w Polsce - dodaje Michał Kaszuba.
System może być oferowany wyłącznie laboratoriom komercyjnym w celu zwiększenia możliwości diagnostycznych laboratoriów. CBDNA i NLS zapewniają serwis sprzedanych urządzeń w Polsce oraz materiały i odczynniki niezbędne do pracy. Cena rynkowa jednego systemu to około 250 000 zł.
Wprowadzanie najnowszych i innowacyjnych rozwiązań technologicznych na dynamicznie rosnący rynek diagnostyki molekularnej w Polsce jest elementem strategii rozwoju Grupy Kapitałowej Inno-Gene. Spółka sukcesywnie zwiększa swój potencjał. W lutym 2011 roku debiutowała na giełdzie New Connect, a w perspektywie 2 lat planuje uruchomienie laboratorium badań żywności i genetyki weterynaryjnej.
Nadesłał:
MB
|
Panasonic napędza branżowe innowacje
Współpraca AkzoNobel z Unity Line oraz Gdańską Stocznią „Remontową”
Kwiecień pełen smaków, dźwięków i dobrych inicjatyw w G City Biała
Nowojorski szyk w domowym wydaniu. Jak stworzyć łazienkę z charakterem?
Wiele twarzy marmuru
Komentarze (0)