Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Innowacyjna protetyka słuchu

Innowacyjna protetyka słuchu
Zobacz więcej zdjęć »
Aparaty słuchowe nowej generacji to urządzenia, dzięki którym zachowasz naturalne zdolności słuchu. Zaawansowana technologia sprawia, że cyfrowe aparaty słuchowe są dopasowane nie tylko do rodzaju i stopnia ubytku słuchu, ale także do indywidualnych oczekiwań.

Właściwie dobrany aparat słuchowy powinien zapewnić swojemu użytkownikowi najwyższy komfort w codziennym funkcjonowaniu poprzez odpowiednią korekcję słuchu oraz aplikacje dodatkowe umożliwiające korzystanie z aparatu słuchowego w różnych okolicznościach, takich jak podróż samolotem czy koncert. W czasach analogowych aparatów słuchowych osiągnięcie maksymalnego komfortu nie było możliwe, na szczęście technologia coraz bardziej się rozwija i to z pożytkiem dla nowoczesnej protetyki słuchu.

Aparat słuchowy na miarę XXI wieku

Nowoczesne aparaty słuchowe to urządzenia mocno zaawansowane technologicznie. Z tego względu porównuje się je niekiedy do komputerów. Zainstalowane w nich aplikacje ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dzięki adaptacyjnej kierunkowości zachowane zostają podstawowe zdolności słuchu do słyszenia przestrzennego i selektywnego oraz duża rozdzielczość, co sprawia, że użytkownik cyfrowego aparatu słuchowego nie zauważa nawet w codziennym życiu, że jego słuch jest protezowany. Całkowity komfort zapewniają systemy redukcji sygnałów transjentowych i sprzężonych, które eliminują możliwość powstawania przykrych dźwięków, rejestrowanych przez użytkowników aparatów analogowych jako uciążliwe piski. Cyfrowe systemy przetwarzania sygnału, np. ChannelFree™ marki Bernafon, gwarantują najwyższą jakość dźwięku, a programy dedykowane, jak „Muzyka na żywo” czy „Kino”, sprawiają, że muzyka oraz sygnały pochodzące z małego i dużego ekranu mają równie dobrą jakość jak mowa. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste, gdyż muzyka charakteryzuje się zupełnie innymi właściwościami niż ludzka mowa. Dzięki nowoczesnej technologii Audio Efficiency™ 1.0, instalowanej w urządzeniach marki Bernafon, aparat w sposób automatyczny przystosowuje się do zmiennych warunków akustycznych otoczenia. Można obsługiwać go również zdalnie, korzystając z aplikacji na smartfon SoundGate App oraz pilotów.

Dyskretna pomoc

Profesjonalne poradnie audiologiczne, rekomendowane przez Świat Słuchu, mają szeroką ofertę różnych modeli aparatów słuchowych. Ogólnie urządzenia te można podzielić na modele wewnątrzkanałowe, wewnątrzuszne oraz zauszne. O tym, jaki rodzaj będzie odpowiedni dla konkretnego pacjenta, powinien zadecydować protetyk słuchu na podstawie wyników badań oraz przeprowadzonego wywiadu audiologicznego. Największe wzmocnienie zapewniają zauszne aparaty słuchowe, dlatego też poleca się je osobom z głębokim niedosłuchem. Współczesne aparaty zauszne są niewielkie, dyskretne, cechuje je ciekawa kolorystyka – od barw nude po kolory najbardziej szalone – oraz estetyczne wzornictwo. Najmniej widoczne są modele wewnątrzkanałowe i wewnątrzuszne, ponieważ umieszcza się je w kanale słuchowym pacjenta. We wszystkich modelach dostępna jest ta sama technologia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »