Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Innowacyjne metody nauki kluczem do sukcesu Twojego dziecka

Dobrej przyszłości dziecka pragnie każdy troskliwy rodzic. Rozwijając umiejętności i talenty dziecka już od najmłodszych lat, dajemy mu mocny fundament do budowania sukcesów w dorosłym życiu. Jak to zrobić, podpowiada Agata Żurowska, pedagog i Prezes Warsaw Bilingual School.

„Klucz do sukcesu najmłodszych to niestandardowe podejście i doświadczenie” – mówi Agata Żurowska, pedagog z ponad 25-letnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych – „W Warsaw Bilingual School stawiamy na indywidualne podejście. Pragniemy, aby dzieci rozwijały się i uczyły w swoim rytmie, dostosowanym do ich potrzeb i umiejętności. Daje im to szansę na szybszy rozwój bez zbędnego obciążenia. To procentuje w przyszłości.”


Sekretem placówki jest podążanie za sprawdzonymi, skutecznymi metodami, z równoczesnym poszukiwaniem nowych dróg rozwoju. „Nie rezygnujemy z tego, co jest skuteczne i sprawdza się od wielu lat, przynosi rezultaty, lecz stawiamy również na innowacyjność. Jesteśmy konsekwentni w ulepszaniu i poszukiwaniu”- mówi Agata Żurowska.


Podstawą edukacji w Warsaw Bilingual School jest zróżnicowane nauczanie, dostosowane do indywidualnych predyspozycji dzieci. Korzystając z Teorii Inteligencji Wielorakich H. Gardnera dla każdego dziecka tworzony jest dynamiczny profil jego umiejętności i predyspozycji, który umożliwia indywidualne podejście do każdego ucznia, oparte równocześnie na edukacji bilingwalnej. „W naszej szkole język angielski nie jest jednym z wielu przedmiotów, lecz narzędziem nauki i codziennej komunikacji, wykorzystywanym do przekazywania dzieciom wiedzy oraz nowych umiejętności” – wspomina Agata Żurowska. Wprowadzenie takiego systemu to odpowiedź na różnorodne potrzeby, wykorzystanie metod i sposobów dotarcia do dzieci, których predyspozycje się różnią. Oparta na wieloletnich doświadczeniach autorska metoda pozwala dzieciom na prawdziwy rozwój, w formie i tempie dopasowanym do ich potrzeb. „Obserwujemy, że praca oparta na naszym sposobie nauczania skutecznie pomaga w przekazywaniu wiedzy i wywołuje wspaniałe efekty, pozytywne zmiany, wspiera rozwój, daje wiele satysfakcji, podwyższa motywację i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że stanie się podstawą rozbudzenia na nowo kreatywności, wyjścia poza schematy i narzucone rozwiązania.” – dodaje Prezes Warsaw Bilingual School.


Ten sposób nauczania i konsekwencję w jego realizacji doceniła Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, po raz trzeci nagradzając placówkę prestiżowym certyfikatem „European Language Label” za całokształt działań w dziedzinie kształcenia językowego. Wyróżnienie to stanowi nagrodę za działania oryginalne, nowatorskie i mające europejski wymiar, jednocześnie stawiając Warsaw Bilingual School za wzór do naśladowania na polu edukacji dwujęzycznej. Nagroda ta została przyznana szkole także za inny obszar - projekt „Wielojęzyczna edukacjaf inansowa dla najmłodszych”. Program ten prowadzony jest z powodzeniem już od 2011 roku i ma na celu rozwinięcie zrozumienia procesów ekonomicznych i umiejętności poruszania się w świecie ekonomii i finansów, ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów dnia codziennego, jak oszczędzanie, czy bycie świadomym konsumentem. Jest realizowany zarówno w języku polskim, jak i angielskim. W tegorocznej edycji certyfikatu, Prezes Warsaw Bilingual School Agata Żurowska, otrzymała honorowy certyfikat za wieloletnią pracę nad różnymi metodami nauczania języka angielskiego.


Poszukując właściwej drogi rozwoju najmłodszych warto sięgać po innowacyjne rozwiązania. Odchodząc od klasycznego podejścia, należy rozwijać w dziecku jego naturalne talenty i pasje, w sposób indywidualnie dobrany do jego potrzeb i predyspozycji. „Ucząc w sposób kreatywny otwieramy dziecku nowe horyzonty i rozbudzamy jego wyobraźnię. Doświadczając wiedzy w ten sposób, najmłodsi poza teorią, zyskują także praktyczne zastosowanie swoich nowych umiejętności” – radzi Agata Żurowska i dodaje – „We współczesnym świecie nie do przecenienia jest również kształcenie dwujęzyczne. Komunikatywna znajomość co najmniej jednego języka obcego jest konieczna. Im wcześniej dziecko go przyswoi, tym większe są jego szanse na sukces w przyszłości”.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JBcomm

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »