Firma » Finanse

Innowacyjnie społeczna Łódź zaprasza do współpracy partnerskiej

Fundusz Innowacji Społecznych zaprasza do współpracy wszystkie przedsiębiorstwa, które chcą finansowo wesprzeć rozwój miasta Łodzi i tym samym zostać partnerem biznesowym Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), Łódzkiej Federacji Organizacji Pozarządowych oraz Urzędu Miasta Łódź.

Aby przystąpić do Funduszu Innowacji Społecznych, należy dokonać finansowej wpłaty w wysokości minimum 50 000 PLN rocznie. Jednocześnie upoważnia ona do wejścia w skład Rady Programowej Funduszu.

Celem Funduszu jest wspieranie wszelkich inicjatyw, których celem jest rozwój miasta Łodzi m.in. poprzez wykorzystanie potencjału jej mieszkańców oraz wzmocnienie młodych organizacji pozarządowych. Fundusz zamierza pomóc wszelkim innowacyjnym projektom, które przyczyniają się do rozwiązania problemów społecznych, poprzez ich dofinansowanie. Nad strategicznymi kierunkami Funduszu (m.in. priorytetowymi obszarami wsparcia w danym roku) czuwać będzie Rada Programowa stworzona przez pomysłodawców oraz fundatorów Funduszu.

Aby uzyskać wsparcie Funduszu na realizację inicjatyw, należy przystąpić do dwuetapowych, następujących po sobie konkursów. Pierwszy z nich ogłaszany jest przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju UNDP wspólnie z Łódzką Federacją Organizacji Pozarządowych (ŁFOP) oraz partnerami z sektora prywatnego. Drugi konkurs organizowany jest przez Urząd Miasta Łodzi.

Przystępując do pierwszego konkursu, grupa nieformalna bądź organizacja pozarządowa zobowiązana będzie zawrzeć umowę z UNDP/ŁFOP o warunkowe dofinansowanie projektu. Następnie musi wziąć udział w otwartym konkursie ofert, który jest ogłaszany przez Prezydenta Miasta Łodzi. Środki finansowe, które pozyska oferent w drodze pierwszego konkursu, będą stanowić wkład finansowy do oferty składanej do Urzędu Miasta Łodzi. Ponadto oferenci, którzy pozyskają wsparcie dzięki wygranej w konkursie organizowanym przez UNDP/ŁFOP, otrzymają dodatkowe punkty przy  dokonywaniu oceny oferty w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta Łodzi.

Program zainicjowany w Łodzi przez Fundusz Innowacji Społecznych jest pierwszym tego typu projektem w Polsce. W przyszłości planowane jest uruchomienie identycznego projektu w Gdyni oraz Lublinie.

Więcej szczegółów wkrótce na: www.undp.org.pl, www.uml.lodz.pl, www.globalcompact.org.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paweł Kajetanowicz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »