Dom » Architektura

Inspiracje podszyte bielą czyli trendy 2016 według firmy Kaczkan

Inspiracje podszyte bielą czyli trendy 2016 według firmy Kaczkan
Zobacz więcej zdjęć »
Swój wielki powrót święci biel, która z roli mistrza drugiego planu staje się niekwestionowanym liderem w zakresie home designu i ponownie szturmem podbija serca zarówno zwolenników klasyki, jak i miłośników awangardy. Biała dębowa podłoga „Alaska” jest teraz dostępna w ofercie firmy Kaczkan.

Ubiegły rok sprawił, że żaden słownik czujnego designera nie mógł obyć się bez takich terminów, jak: styl minimalistyczny, loft czy naturalna cegła. Nie ulega wątpliwości, że geometryczne wzory i stonowane lub surowe aranżacje były największymi hitami minionych dwunastu miesięcy. Spokój wystroju przełamywały dodatki w kontrastowych, często intensywnych kolorach, minimalizm natomiast dryfował w stronę ascetycznego wręcz chłodu. Bieżący sezon nie neguje osiągnięć swojego poprzednika, wręcz przeciwnie – pełnymi garściami czerpie z wypracowanych rozwiązań wzbogacając je o ciekawe nowinki i nietuzinkowe smaczki.

Biele i pastele - niewinni czarodzieje

Obecne trendy stawiają na przytulność i ocieplenie klimatu wnętrza. Surowe przestrzenie loftowe warto w tym sezonie przełamać drewnem o łagodym odcieniu bądź naturalnymi materiałami nawiązującymi do stylu eko: jutą, wikliną czy bambusem. Dodatki w nasyconych kolorach ożywiające w zeszłym roku pomieszczenia w stylu skandynawskim i prowansalskim dobrze jest  zastąpić barwami pastelowymi, które według najnowszych prognoz zdominują paletę tegorocznych ozdób i dekoracji. Trzymający rękę na pulsie miłośnicy najnowszych trendów zaopatrzą się także w dodatek nawiązujący do motywu kraty – może być to zarówno elegancka pepitka, jak i pokaźnych rozmiarów krata szkocka - ważne, by była dobrze wyeksponowana i korespondująca z całościowym stylem wnętrza.

Kolorem roku okrzyknięta została natomiast biel, która nie pojawia się już tylko w charakterze bazy lub tła dla innych, bardziej wyrazistych barw, ale gra pierwsze skrzypce stając się najbardziej zauważalnym akcentem kolorystycznym pomieszczenia. Wprowadzenie bieli na salony oznacza w tym sezonie zagospodarowanie nią dużych powierzchni. Może być to nawiązująca do trendu minimalistycznego zabudowa kuchenna w śnieżnobiałej odsłonie lub wpisująca się w styl skandynawski podłoga w kolorze pobielanego drewna z widocznym rysunkiem słojów. Ostatnie rozwiązanie jest o tyle interesujące, że pozostawia dowolność w interpretacji wnętrza, do każdej realizacji wprowadzając jednak powiew świeżości i naturalności.

Mocny jak dąb

Ciekawą propozycją takiego parkietu może być odwołująca się do trendów rustykalnych podłoga „Alaska” z serii Colours of the World firmy Kaczkan. Dzięki łagodnej, naturalnej barwie sprawia, że nawet niewielkie pomieszczenie zyskuje na lekkości i przestronności. Niewymuszonego wdzięku dodaje jej również widoczna struktura drewna ukazująca naturalny układ słojów i sęków, a także delikatnie matowe wykończenie pozwalające uwierzyć, że naprawdę przenieśliśmy się do tradycyjnej norweskiej chatki.

Podłoga „Alaska” firmy Kaczkan jest parkietem dwuwarstwowym, co oznacza, że każda klepka wykonana jest z dwóch rodzajów materiału – część zewnętrzna to drewno (w przypadku „Alaski” jest to dąb), spodnia natomiast to podkład ze sklejki liściastej w postaci lameli. Obie warstwy są ze sobą połączone przy pomocy kleju i utwardzane promieniami UV, co nadaje im pożądaną trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Podłogi firmy Kaczkan posiadają także innowacyjny system łączenia paneli, dzięki czemu powierzchnia może być użytkowana od razu po jej ułożeniu. Technologia ta pozwala także na bezproblemowy montaż ogrzewania podłogowego, które nie powoduje odkształcania się parkietu. Unikalny sposób wykończenia podłóg Kaczkan przekłada się także na oszczędność i wygodę, gdyż nie trzeba ich dodatkowo cyklinować ani olejować.

Parkiet „Alaska” jest propozycją atrakcyjną nie tylko ze względu na swoją wyjątkową prezencję, która idealnie wpasowuje się w najnowsze trendy faworyzujące biel i wszystkie jej pochodne, ale także przez wzgląd na swoją uniwersalność, która okaże się dodatkową zaletą, kiedy zmienny wiatr designu powieje z przeciwnej strony.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 28 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 800 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013 oraz Gazele Biznesu. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »