Dom » Architektura

Inspiracje wnętrzarskie z materiałami Calacatta w roli głównej

Inspiracje wnętrzarskie z materiałami Calacatta w roli głównej
Zobacz więcej zdjęć »
Przeglądając najnowsze katalogi wnętrzarskie, możemy zauważyć, iż bardzo często pojawiają się w nich inspiracje z marmurem w roli głównej. Projektanci oraz miłośnicy pięknych aranżacji potrafią świetnie wkomponować go w każdą sytuację projektową, dodając wnętrzom klasy i ponadczasowego wdzięku.

Marmur występie w szerokiej gamie kolorystycznej. Obecnie jednak na najważniejszych branżowych wystawach i eventach prezentowane są materiały oraz dodatki o wyglądzie typowym dla włoskiej Calacatty. Jej krystalicznie białe tło oraz wyjątkowy, wyraźny rysunek stał się dla Technistone inspiracją do stworzenia konglomeratów kwarcytowych Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Pierwszy z nich za sprawą swojego jasnoszarego użylenia przypomina tradycyjny marmur Calacatta, natomiast drugi dzięki delikatnemu, brązowego wzorowi, przywodzi na myśl jedną z jego odmian - marmur Calacatta Oro. Dzięki zachowaniu wyglądu typowego dla włoskiej skały oraz uzyskaniu znacznie lepszych właściwości technicznych i użytkowych, produkty te z powodzeniem znajdują zastosowanie przy realizacji bardzo zróżnicowanych projektów.

W jakich wnętrzach sprawdzą się nowe produkty?

Myśląc o wykorzystaniu marmuru, od razu przychodzi nam do głowy kuchnia. Blaty czy elementy wystroju zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej wykonane z konglomeratów kwarcytowych Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva będą stanowiły prawdziwą ozdobę wnętrza, a za sprawą takich właściwości, jak nienasiąkliwość, wysoka odporność na zaplamienia i zarysowania doskonale spiszą się tam pod względem użytkowym. Ponadto, posiadają one certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością, co stanowi ich kolejny atut. Antystatyczność i łatwość pielęgnacji to z kolei cechy, dzięki którym nowości Technistone sprawdzą się w łazienkach. Dzięki łatwości obróbki materiału, możemy wykonać z nich umywalki zintegrowane z blatem, a także okładzinę ścienną i podłogową. Podłoga z materiałów Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva to także świetne rozwiązanie do salonów, sypialni i pokojów dziecięcych, w których cenimy sobie przyjemne ciepło pod stopami, przy zachowaniu najwyższej estetyki i jakości materiałów wykończeniowych. Ponadczasowym elementem wystroju naszych wnętrz wykonanym z płyt Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva może stać się też obudowa kominka, okładzina schodowa, blat stolika kawowego czy parapety.

Akcent piękna w każdym wnętrzu

Konglomeraty kwarcytowe powstałe z fascynacji pięknem marmuru Calacatta można stosować we wnętrzach utrzymanych w rozmaitych stylistykach. W połączeniu z jasnymi, stonowanymi kolorami, wykreują one przestrzeń idealnie wpisującą się w konwencję minimalizmu, natomiast dodając do tego geometryczne wzory oraz drewniane dodatki, uzyskamy stylizację wprost ze Skandynawii. Zestawiając elementy wykonane z materiałów Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva z głębokimi kolorami oraz pozłacanymi dekoracjami, stworzymy wnętrze w duchu Intense Chic, zaś z drewnianymi meblami i wyrafinowanymi ozdobami pełne ponadczasowej klasyki. Zwolennicy przytulności mogą do aranżacji wprowadzić miękkie tkaniny oraz świece, równoważąc wyszukany charakter produktów Technistone. Najnowsze płyty dostępne są w rozmiarze Jumbo – 155x318,5 cm, o grubościach 2 i 3 cm oraz są polerowane na lustrzane odbicie. Dzięki temu bez problemu można dopasować do siebie prawe i lewe elementy, tworząc jednolitą płaszczyznę.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »