Technologie » Komputery

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach zwiększa wydajność systemu IT dzięki Oracle RAC

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach zwiększa wydajność systemu IT dzięki Oracle RAC
Zobacz więcej zdjęć »
Oracle Polska informuje, że Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach (IFiPS) - wiodąca w skali światowej placówka badawczo - naukowa zajmująca się problemami słuchu, głosu i mowy - zakończył wdrożenie opcji klastrowej do bazy danych Oracle w wersji Enterprise Edition.

Klastry bazodanowe Oracle są platformą, na której działa główny system informatyczny Instytutu, aplikacja Eskulap produkcji Politechniki Poznańskiej.

Wdrożenie całości rozwiązania prowadzi firma Systemy Informatyczne Alma, partner Oracle Polska.

·         Oprócz instalacji fabrycznych modułów systemu Eskulap, firma SI Alma dokona także ich przystosowania do specyficznych procesów biznesowych Instytutu. Obecnie - po wdrożeniu kluczowych aplikacji - trwają prace implementacyjne nad włączeniem takich funkcji, jak obsługa elektronicznych kart identyfikacyjnych pacjentów, czy integracja systemu z wyświetlaczami informacyjnymi. Stworzona w Instytucie platforma technologiczna Oracle posłuży w przyszłości również do instalacji kolejnych aplikacji, których implementację rozważa Instytut - takich, jak np. zintegrowany system zaplecza klasy ERP.

·         System Eskulap, to kompleksowe rozwiązanie klasy HIS (Hospital Information System) przeznaczone do zarządzania jednostkami ochrony zdrowia. Został zaprojektowany za pomocą narzędzi programistycznych Oracle i jest oparty w całości na technologii Oracle. Zakres funkcjonalny systemu obejmuje kilkadziesiąt modułów, umożliwiających realizację niemal wszystkich procesów zachodzących w placówce medycznej.

Projekt prowadzony w IFiPS obejmuje swoim zakresem większość procesów związanych z zarządzaniem częścią medyczną placówki. Wdrażane są następujące moduły:

  • Ruch Chorych w obrębie pacjenta obsługiwanego stacjonarnie oraz ambulatoryjnie;
  • Rozliczenia z kontrahentami - w tym NFZ;
  • Dokumentacja medyczna;
  • Bloki operacyjne;
  • Gospodarka farmakologiczna;
  • RIS (Radiology Information System);
  • Rachunek kosztów leczenia z wyceną kosztów normatywnych.

Wypowiedź towarzysząca

"Mając na uwadze unikalność na skalę światową świadczeń i usług realizowanych w Instytucie oraz podążającą za nimi specyfikę organizacyjną IFiPS, przy doborze oprogramowania kierowaliśmy się przede wszystkim względami elastyczności funkcjonalnej" - mówi Marcin Kopaczewski, z-ca Dyrektora ds. Organizacji i Rozwoju w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu. "Po przeprowadzeniu analizy rozwiązań dostępnych obecnie na rynku uznaliśmy, że baza danych Oracle wraz z opcją RAC jest tą technologią, która zapewni maksymalną dostępność i skalowalność naszego podstawowego systemu transakcyjnego".

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą oprogramowania biznesowego. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle jest zarejestrowanym znakiem towarowym korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych.

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »