Gospodarka » Przemysł

Inteligentny dom od zaraz

Inteligentny dom od zaraz
Zobacz więcej zdjęć »
Popyt na mieszkania z technologią smart stale rośnie. Szacuje się, że do 2021 roku na terenie Unii Europejskiej ich liczba sięgnie około 80 milionów. Jeszcze kilka lat temu, aby mieć inteligentne mieszkanie trzeba było kupić lokum od początku zaprojektowane w tym duchu.

Teraz, dzięki Wi-Fi, chmurze i IoT, zwykły dom także może stać się inteligentny. Bezinwazyjność urządzeń automatyki budynkowej pozwala uniknąć ingerencji w konstrukcję budynku i osiągnąć pełną funkcjonalność właściwie od zaraz.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Integracja urządzeń oraz inteligentne technologie stały się niemal niezbędne w naszym codziennym życiu. Tylko w zeszłym roku konsumenci kupili 1,4 mld smartfonów na całym świecie. Badania dowodzą, że do 2022 roku wydatki na tego rodzaju urządzenia potroją się względem 2017 roku. Ten gwałtowny wzrost jasno dowodzi, że spersonalizowana, zintegrowana technologia nie jest już tylko marzeniem – jest wszechobecna. A za nią podążają dalsze przemiany naszego codziennego życia.

Nie tylko wygoda, ale i oszczędność

Czym jest więc „inteligentne mieszkanie”? To przestrzeń w pełni odpowiadająca rzeczywistym potrzebom jej użytkownika. Tej maksymalnej funkcjonalności i uproszczeniu przyziemnych działań sprzyja automatyzacja, która nie tylko sprawia, że żyje się wygodniej, ale i bardziej wydajnie. Badania[1] pokazują, że w smart domach roczne poziomy zużycia wody czy prądu są o około 20-30% niższe, niż w tradycyjnych obiektach. Jednocześnie dzięki spadkowi ceny inteligentnych urządzeń, ich atrakcyjność dla konsumentów rośnie. Obecnie tego typu systemy to koszt około 5-10 tys. zł, co przy oszczędności na rachunkach, jaką gwarantują, powinno szybko się zwrócić.

Systemy automatyki domowej zaczynają rozwijać się w pełnym zakresie. Począwszy od operacji takich jak kontrola oświetlenia i temperatury, na otwieraniu okien czy bram kończąc, inteligentne rozwiązania w domach zdecydowanie poprawiają komfort użytkowników. Co więcej, technologia smart pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd czy wodę, dlatego zwrot w tym kierunku jest po prostu naturalny – mówi Anna Nowak-Jaworska, Wiceprezes Pionu Budynków, MEE Cluster w Schneider Electric.

Choć nie ma złotej formuły wyboru idealnego smart rozwiązania   (w dużej mierze zależy to od indywidualnych oczekiwań klienta),   istnieją jednak pewne aspekty, które należy wziąć pod uwagę   przy każdym projekcie. Są to model sterowania oraz ergonomia   systemu. Właśnie dlatego istotnym jest, aby wybrać dostawcę   oferującego kompleksowe rozwiązania - a więc takie, które   umożliwiają odpowiednie modyfikacje już wedle potrzeb   konkretnego użytkownika.

 



[1] MEC Analitycs & Insight dla Somfy Polska, 2017 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »