Społeczeństwo » Społeczeństwo

Intensywne doszkalanie opiekunek w domowym zaciszu

Opiekunki Hausengel otrzymają bezpłatną możliwość rozwijania i doskonalenia swoich umiejętności.

Opiekunki z krajów Europy Wschodniej stały się niezastąpione dla pacjentów z Niemiec, którzy wymagają domowej opieki lub chcą spędzić swoją starość w domu rodzinnym. Oczekiwania w stosunku do opiekunek stale rosną, bo przecież nie chodzi tylko o to, aby zadbać o gospodarstwo domowe.

 

Opiekunki muszą się mierzyć między innymi z różnymi chorobami, jak np. demencja czy Parkinson, muszą wiedzieć, jak w przypadku danej choroby się odpowiedzialnie zachować, jakie podejmować kroki w sytuacji krytycznej i jak reagować w trudnych sytuacjach. W związku z tym niezbędne jest intensywne podnoszenie swoich kwalifikacji. Przedsiębiorstwo Hausengel kształci swoje opiekunki już od roku 2011 przy pomocy własnej, certyfikowanej akademii.

 

Jednolity standard podnoszenia kwalifikacji

 

Pod koniec zeszłego roku wydawnictwo Springer Pflege przy współpracy z Hausengel zaprezentowały platformę E-learningową z programem o domowej opiece osób jej wymagających i tym samym po raz pierwszy wprowadzili jednolity standard podnoszenia kwalifikacji opiekunek w domowym zaciszu. Certyfikowany kurs o nazwie „Opiekunki w domowym otoczeniu“ obejmuje 23 moduły i 230 jednostek lekcyjnych. Kurs dostępny jest w wielu wersjach językowych: niemieckiej, polskiej, angielskiej, węgierskiej, rumuńskiej i litewskiej. Wydawca opracowuje aktualnie dostępność kursu w j. chorwackim.

Dla opiekunek współpracujących z Hausengel kurs ten całkowicie darmowy: „Wszystkie opiekunki, które z nami współpracują, chcemy przygotować do opieki nad podopiecznymi w środowisku domowym z pełną odpowiedzialnością. Wykwalifikowanie w tym kierunku jest bardzo istotne, jednak nie dla wszystkich osiągalne. Dlatego zdecydowaliśmy się przejąć koszty tego dokształcania dla naszych opiekunek. Nie chcemy, aby w przypadku współpracujących z nami opiekunek przeszkodą w podnoszeniu swoich kwalifikacji, umiejętności, a tym samym wynagrodzenia, były koszty, jakie musiałyby one ponieść decydując się na szkolenie zewnętrzne“ - argumentuje Simon Wenz, założyciel oraz dyrektor generalny Grupy przedsiębiorstw Hausengel.

Wszyscy pozostali zainteresowani również mogą ukończyć  ten kurs. Jest do dyspozycji wszystkich opiekunek/opiekunów, jak również osób, które zajmują się opieką nad osobami starszymi w środowisku domowym prywatnie lub nieodpłatnie, jak członkowie rodziny czy sąsiedzi. Pozostałe informacje dotyczące kursu „Opiekunki w domowym otoczeniu“ znajdują się na stronie internetowej: https://www.hausengel.de/hausengel-akademie/weiterbildung-zertifizierte-betreuungskraft.html

 

 

O firmie Hausengel

Spółka Hausengel jest przedsiębiorstwem rodzinnym, którego motto to „kompleksowa opieka”. Motto to nie dotyczy jednak wyłącznie osób wymagających opieki. Jest ono również założeniem, którym kierujemy się współpracując z naszymi franczyzobiorcami. Stworzony przez nas system franczyzowy jest jasny i przejrzysty. Wszyscy współpracujący z nami w jego ramach franczyzobiorcy realizują przyjęte przez siebie zlecenia całkowicie legalnie, są zameldowani w Niemczech, a także objęci są obowiązującym na terenie Niemiec ubezpieczeniem zdrowotnym oraz ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej. Co ważne, Hausengel pomaga franczyzobiorcom w realizacji wszystkich niezbędnych formalności powiązanych z rozpoczęciem i prowadzeniem działalności, a także daje im możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji w ramach kursów i szkoleń organizowanych w ramach Akademii Hausengel.

Kontakt dla prasy
Hausengel  • Piotr Głowacki • piotr.glowacki@hausengel.pl •Tel.: +48 (61) 415-13-08• Tel. kom.: +48 695-850-770

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Piotr Hausengel

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »