Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało
Intymne pamiątki z wakacji
Zobacz więcej zdjęć » |
Rachunek sumienia - Bez wątpienia wakacje to czas kiedy wreszcie możemy pozwolić sobie na chwile beztroski i zapomnienia. Niestety zarówno poznawanie nowych miejsc, podobnie jak ludzi może mieć dla nas przykre konsekwencje. Podczas kilkudniowych wypadów czy planowanych wakacji z chęcią korzystamy z piaszczystych plaż, basenów, kąpieli w morzu lub jeziorze. Dodatkowo być może poznałyśmy bardzo atrakcyjnego mężczyznę w jednej z okolicznych restauracji. Poczucie wolności i chęć doświadczenia niezapomnianych chwil wygrały z codzienną rozwagą i odpowiedzialnością. Na sam koniec przypominamy sobie o poradach lekarza, który ostrzegał przed letnimi zagrożeniami i przypominał o profilaktyce zdrowia intymnego. Niestety teraz cierpimy na skutek własnego błędu a diagnoza jest jednoznaczna - infekcja układu moczowo - płciowego.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
A miało być tak pięknie...
Wśród chorób przenoszonych drogą płciową najczęstsze infekcje są wywoływane przez wirusy: nierzeżączkowe zakażenia cewki moczowej i narządu rodnego, kłykciny kończyste i opryszczka genitalna. Wysoka liczba zachorowań na choroby bakteryjne, takie jak kiła i rzeżączka są skutkiem częstych zmian partnerów seksualnych oraz braku stosowania zabezpieczeń. Niestety kobiety pamiętające o antykoncepcji również narażone są na liczne dolegliwości intymne, ponieważ zarazić możesz się nie tylko poprzez kontakt seksualny, ale także w czasie korzystania z toalet publicznych, basenu, czy sauny. Stosując antykoncepcję częściej dochodzi do infekcji pochwy wywołanych przez Chlamydia trachomatis i drożdżaki - z jednej strony ma to związek z poczuciem braku zagrożenia niechcianą ciąża, a w związku z tym większą swobodą w doborze partnerów seksualnych. Z drugiej strony u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną istnieje większa podatność na infekcje pochwy.
Problem ten dostrzegają ginekolodzy wśród swoich pacjentek, gdy w okresie letnim zgłaszają się do nich po tabletki antykoncepcyjne tylko na czas wakacji. Niestety jesienią powracają do ich gabinetów z różnego rodzaju infekcjami pochwy.
Rozwiąż problem szybko i mądrze
W przypadku pojawienia się infekcji, nie zwlekaj z wizytą u ginekologa. Tylko on może rozpoznać rodzaj zakażenia i zalecić odpowiednie leczenie. Nie ufaj 'babcinym' metodom typu płukanki i podmywanie się różnymi specyfikami: kwasem spod ogórków czy kapusty, kwaskiem cytrynowym, octem. Możesz sobie tylko zaszkodzić! Najlepszą metodą dbania o zdrowie intymne jest włączenie do codziennej diety dobroczynnych i specjalnie wyselekcjonowanych prawdziwych probiotycznych bakterii Lactobacillus o skuteczności potwierdzonej w ginekologii, które znaleźć możną w doustnym probiotyku ginekologicznym LaciBios femina. Pamiętaj o złotej zasadzie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Lepiej, taniej i przyjemniej.
Dbaj o siebie
Ze względu na wzrost liczby wirusowych chorób przenoszonych drogą płciową zapobieganie dolegliwościom „sfery intymnej" jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek. Rutynowa opieka ginekologiczna jest niezbędna w trosce o zdrowie intymne, które niezależnie od okoliczności powinno zawsze być kwestią priorytetową w życiu każdej nowoczesnej i światłej kobiety. Choć może się wydawać, że drobne infekcje miejsc intymnych to nic poważnego, nieleczone mogą doprowadzić do poważniejszych w skutkach konsekwencji takich jak obfite upławy, zaburzenia w cyklu menstruacyjnym, spadek odporności całego organizmu czy nawet niepłodność obojga partnerów. Niezbędna jest zatem rzetelna i fachowa informacja oraz edukacja kobiet w zakresie dbania o własne zdrowie intymne. W tym celu został stworzony specjalny portal internetowy http://www.zdrowieintymne.pl/
Pamiętaj o profilaktyce
Aby w przyszłości uniknąć przykrych problemów układu moczowo - płciowego oraz kompleksowo zadbać o zdrowie intymne, warto wspomagać swój organizm doustnym probiotykiem ginekologicznym, który odbuduje naszą naturalną obronę antybakteryjną i antygrzybiczą czyli armię bakterii Lactobacillus, które wojowniczo i skutecznie strzegą zdrowia pochwy i układu pokarmowego kobiety. Doustne probiotyki ginekologiczne bowiem są preparatami, które uzupełniają i odbudowują zniszczoną mikroflorę pochwy oraz kwaśne pH pochwy, które stwarza niekorzystne warunki dla rozwoju wielu bakterii chorobotwórczych i grzybów, oraz regulują mikroflorę jelita, które jest siedliskiem owych patogennych bakterii i grzybów. Na polskim rynku wygodnym w stosowaniu ginekologicznym probiotykiem doustnym, dedykowanym zdrowiu intymnemu kobiety, jest LaciBios femina, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Dzięki zawartości dwóch unikalnych, starannie wyselekcjonowanych pro biotycznych szczepów bakterii kwasu mlekowego: Lacidobacillus rhamnosus GR-1 oraz Lactobacillus reuteri RC-14, które zostały wyizolowane z pochwy zdrowych kobiet i zdeponowane w specjalistycznym banku szczepów, kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie intymne. W jednej kapsułce probiotyku LaciBios femina jest 5 miliardów niemodyfikowanych genetycznie probiotycznych bakterii Lactobacillus!
Dla dobra własnego zdrowia intymnego wszystkie kobiety powinny stosować preparat profilaktycznie i regularnie, bez ograniczeń czasowych. Istnieje bowiem tyle czynników, nawet błahych, które potrafią zaburzyć i zniszczyć delikatną równowagę mikrobiologiczną pochwy. Dlatego warto już zawczasu pomyśleć o zdrowiu intymnym. Dolegliwości intymne nie należą do przyjemnych ani łatwych do leczenia. Niosą ze sobą cierpienie kobiety nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Zatem profilaktyka jest tu jak najbardziej wskazana a nawet konieczna! LaciBios femina jest probiotykiem bezpiecznym nawet dla kobiet ciężarnych i karmiących.
Uzupełnienie naturalnej, dobroczynnej flory bakteryjnej środowiska pochwy o prawdziwe bakterie probiotyczne zmniejszy ryzyko rozwoju patogennych bakterii i grzybów, które są przyczyna infekcji okolic intymnych oraz wzmocni barierę ochronną pochwy i jej kwaśne pH.
Za rok bez pamiątki
Zdrowy rozsądek oraz profilaktyka są najlepszymi metodami obrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i przykrymi infekcjami pochwy. Warto wzmocnić naturalne mechanizmy obronne organizmu przyjmując doustny probiotyk ginekologiczny, dedykowany specjalnie zdrowiu intymnemu kobiety.
Nie pozostaje nam nic innego, jak przechytrzyć czyhające na nas bakterie i grzyby i sięgnąć po skuteczne metody profilaktyczne. Pamiętajmy: lepiej zapobiegać niż leczyć!
Nadesłał:
Kostrzewa PR A.M.
|
Komentarze (0)