Firma » Finanse

Investor FIZ zarobił w styczniu 7,71 procent

Investor FIZ zarobił w styczniu 7,71 procent
Zobacz więcej zdjęć »
W styczniu 2009 r. wartość certyfikatu inwestycyjnego funduszu Investor FIZ wzrosła do 2.532,92 zł, co oznacza wzrost o 7,71 proc. w stosunku do wyceny z 31 grudnia ub. roku. Od początku działalności, tj. za 41 miesięcy Fundusz osiągnął stopę zwrotu w wysokości 153,29 procent.

Wynik Funduszu potwierdza słuszność przyjętej strategii, która zdaje egzamin w okresie, kiedy indeksy giełdowe zniżkują. Przypomnijmy, w styczniu br. indeks WIG20 spadł  o 10,88 proc.

Na bardzo dobry wynik, jaki osiągnął Fundusz w styczniu największy wpływ miały transakcje na kontraktach terminowych, które pozwoliły zarobić na spadkach indeksów giełdowych oraz inwestycje w waluty przynoszące zyski przy osłabianiu złotego. Dochodowymi okazały się również krótkie pozycje na rynku obligacji amerykańskich.

Realizowana obecnie strategia będzie polegać na utrzymywaniu krótkich pozycji w indeksach, przeważaniu złota w portfelu oraz operacje na rynku walutowym i obligacjach rządu Stanów Zjednoczonych. Należy dodać, że zarządzający mogą zmienić nastawienie do rynku, dostosowując je do bieżącej sytuacji.

W dniach 9-24 lutego 2009 r. będzie prowadzona publiczna subskrypcja Certyfikatów funduszu Investor FIZ poprzez oddziały Banku BGŻ. Cena emisyjna wynosi 2.530,21zł za jeden Certyfikat.
 

Jan Mazurek 

Główny AnalitykRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 10 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »