Technologie » AGD - RTV

Inwestuj w oszczędność. Obniżaj zużycie wody i energii

Inwestuj w oszczędność. Obniżaj zużycie wody i energii
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz większa liczba ludzi na świecie zużywa coraz więcej energii. Jej produkcja pociąga za sobą ogromną emisję dwutlenku węgla, a ten niekorzystne zmiany klimatyczne. Wielomiliardowe nakłady na obniżenie emisji CO2 już teraz powodują stały wzrost cen energii.

Szczególnie jest to widoczne w Polsce. Poniższy wykres niezwykle jasno obrazuje ten trend. W ciągu ostatni dziesięciu lat ceny energii podwoiły się.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Otrzymując kolejny rachunek z prąd zastanawiamy się, jak możemy obniżyć zużycie energii. Odpowiedź jest prosta: energooszczędny sprzęt gospodarstwa domowego. Nie wyobrażamy sobie życia bez AGD, które wyręcza nas z większości prac domowych. Inżynierowie marki Siemens wiedzą, jakie urządzenia potrzebujemy do nowoczesnego gospodarstwa domowego. Dzięki temu chronimy nie tylko nasz budżet domowy, ale i zasoby naturalne. Siemens proponuje całą gamę energooszczędnych urządzeń jak: chłodziarko - zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, odkurzacze, a także płyty indukcyjne. Te najbardziej oszczędne zostały opatrzone specjalnym znakiem ekoPlus. Kupując urządzenia Siemens możesz być pewna, że wraz z najnowszą technologią zawsze dostaniesz gwarancję maksymalnej oszczędności energii. Warto przyjrzeć się z bliska przykładom, aby przekonać się o ich realnym wpływie na oszczędności w domowym budżecie.

Chłodzenie z klasą w klasie A++

Chłodziarko-zamrażarki to urządzenia, które muszą być stale podłączone do prądu. Dlatego należą do najważniejszych „konsumentów" energii. Klasa energetyczna A++ to znak rozpoznawczy chłodziarek Siemens. Klasa A++ oznacza o około 23% mniejsze zużycie energii w stosunku do klasy A+ i około 45% mniejsze zużycie energii w stosunku do A! To same plusy dla środowiska i kieszeni. Na znak ekoPlus z pewnością zasługują: wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka KG39NA97 i wszystkie modele z najnowszej linii do zabudowy coolConcept. Są one wyposażone innowacyjne rozwiązania techniczne - noFrost czy strefa świeżości vitaFresh.

Mistrzostwo świata: zmywanie w 7 litrach wody

Zmywarki Siemens mistrzowsko gospodarują wodą. Nasz najnowszy model Siemens ecoStar gwarantuje doskonały efekt mycia przy rekordowo niskim zużyciu wody: siedem litrów. Dzięki temu zużycie energii spada do najniższego dotąd poziomu. Na takie osiągnięcia mają wpływ nasze autorskie rozwiązania: Turbosuszenie Zeolith®, Strefa Intensywna oraz funkcja energySave. Na specjalne wyróżnienie symbolem ekoPlus zasłużyły: zmywarka do zabudowy ecoStar SN66M092EU i zmywarka wolnostojąca SN26T592EU. Obecne urządzenia w porównaniu ze zmywarkami Siemens sprzed 15 lat, zużywają o 43 procent energii i 55 procent wody mniej.

Technologia najbardziej efektywnego prania

Pralki Siemens znane są z efektywnej i oszczędnej pracy. Bardzo ciekawie przedstawia się porównanie zużycia wody i energii przez najnowsze pralki Siemensa do podobnych sprzed 15 lat. Nowe modele pralek Siemens zużywają do 50 procent mniej energii i do 46 procent mniej wody. Dzięki nowej funkcji varioExpert za pomocą jednego przycisku można wybrać, co jest ważniejsze w danym cyklu prania: jego szybkość czy energooszczędność. Wybranie opcji oszczędzania ecoExpert pozwala na zmniejszenie zużycia energii do 30 procent w porównaniu z urządzeniami w klasie A. Bez względu na wybór opcji efekt prania zawsze pozostanie najlepszy! Przykładem takiej oszczędnej pralki jest model Siemens Master Class WM16S742PL.

Suszarki - najniższe zużycie energii na świecie

Mimo, że suszarki kondensacyjne nie są jeszcze w Polsce popularnymi urządzeniami, to ich sprzedaż z roku na rok szybko rośnie. Siemens wprowadził do sprzedaży pierwszą na świecie suszarkę, która zapewnia niezmiennie niskie zużycie energii przez cały okres eksploatacji. Siemens activeAir WT46W560BY legitymuje się klasą energetyczną A. Ale dzięki wbudowanej pompie ciepła zużywa o 40 procent energii mniej niż normy dla tej klasy.

Płyty indukcyjne - najszybciej znaczy energooszczędnie

Oszczędność, komfort i bezpieczeństwo - tak najkrócej można scharakteryzować indukcję. Jest to wyjątkowo szybki i komfortowy sposób gotowania. Nic dziwnego, że płyty indukcyjne stają się coraz bardziej popularne. W gotowaniu indukcyjnym ciepło wytwarzane jest na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Po postawieniu na włączonym polu garnka ciepło i energia wytwarzane są bezpośrednio w dnie naczynia. Dzięki temu gotowanie indukcyjne jest dużo bardziej oszczędne i bezpieczniejsze. Płyta przez cały czas gotowania pozostaje praktycznie chłodna, a więc wyeliminowane zostały niepotrzebne straty energii. Płyta indukcyjna Siemens automatycznie wykrywa obecność naczynia i wyłącza się po zdjęciu garnka lub patelni.

Specjalistyczne testy wykazują, że indukcja to najszybszy znany sposób gotowania. Płyta indukcyjna jest też wyjątkowo łatwa do utrzymania w czystości. Rozlane potrawy nie przypalają się i nie przywierają, a płyta przez cały czas użytkowania prezentuje się doskonale. Doskonałym przykładem płyty indukcyjnej jest Siemens EH675ME21E.

Odkurzacze - zielona linia Z 6.0 Green Power edition

Siemens już od ponad 100 lat wyznacza standardy na rynku. W przypadku odkurzaczy oznacza to wyposażenie modeli oznaczonych znakiem ecoPolus w wyjątkowo wydajny silnik. Innowacyjna kompresorowa konstrukcja silnika Compressor Technology® z efficient air dynamics pozwala zmniejszyć zużycie energii do 50 procent (modele serii Z 6.0 pro energy VSZ6GP1266 i VS08GP1266) przy zachowaniu maksymalnej wydajności. Odkurzacze te pracując z mocą 2400W pobierając tylko 1200W.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »