Technologie » Komputery

IoT – jak jeszcze lepiej wykorzystać wartość generowanych danych?

IoT – jak jeszcze lepiej wykorzystać wartość generowanych danych?
Zobacz więcej zdjęć »
Ilość generowanych dziś danych potrafi przyprawić o zawrót głowy. Według raportu IDC, w ciągu najbliższych 10-ciu lat należy spodziewać się ponad 900 proc. ich wzrostu. Dane same w sobie nie przedstawiają jednak żadnej wartości. Stanowią zbiory cyfrowych informacji. Czy zatem istnieje sposób,

Stanowią zbiory cyfrowych informacji. Czy zatem istnieje sposób, by to zmienić?

Szacuje się, że obecnie zainstalowanych jest ponad 60 miliardów czujników, które bez przerwy zbierają różnego rodzaju dane. Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat wyprodukowaliśmy tyle danych, ile przez całą dotychczasową historię ludzkości! Ten trend będzie kontynuowany wraz z podłączaniem do Internetu coraz większej liczby coraz bardziej skomplikowanych urządzeń.

Rozwiązaniem Sztuczna Inteligencja?

Wydawać by się mogło, że rozwiązaniem problemu nadmiaru danych jest AI (ang. Artificial Intelligence, Sztuczna Inteligencja). Systemy korzystające z AI są w stanie skategoryzować dane, przeanalizować je pod kątem pożądanych przez nas informacji, a następnie przedstawić bardzo czytelne wyniki. Jednak AI jest tylko tak inteligentne i tak dobre w swoim działaniu, jak człowiek, który je stworzy.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/it_solutions/iot_jak_jeszcze_lepiej_wykorzystac_wartosc_generowanych_danych.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Marcin Meller w Empik Echo Kielce, 25.06.19, g.18:00
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »