Rozrywka i wypoczynek » Sport

IRSIE ROZPOCZĄŁ WSPÓŁPRACĘ Z NOWYM PARTNEREM BIZNESOWYM

IRSIE ROZPOCZĄŁ WSPÓŁPRACĘ Z NOWYM PARTNEREM BIZNESOWYM
Zobacz więcej zdjęć »
Promowanie edukacji sportowej i aktywności fizycznej to jeden z elementów naszej strategii. Celem sportu jest zawsze dobro człowieka jako osoby. Do podstawowych wartości sportu należy zaliczyć: uczciwość, sprawiedliwość, przyjaźń i szacunek dla przeciwnika, dyscyplinę, wytrwałość, zasady fair play.

W dniu 31 maja 2019 r. Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji podpisał porozumienie z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Białymstoku. Ośrodek swoje główne zadania statutowe realizuje poprzez masową naukę pływania, a także rozwija zainteresowania i uzdolnienia dzieci i młodzieży przygotowując je do aktywnego uczestnictwa w szeroko pojętym zakresie kultury fizycznej. Promuje zdrowie i zdrowy styl życia poprzez rozwijanie i kształtowanie umiejętności aktywnego wypoczynku. Corocznie nauką pływania obejmuje ponad 2500 dzieci z terenu miasta Białegostoku. Zajęcia dydaktyczne prowadzą wykwalifikowani nauczyciele, którzy uczą umiejętności wydawałoby się niezbędnej w wychowaniu młodego pokolenia, jaką jest umiejętność pływania. Umiejętności, która ratuje ludzkie życie, prostuje krzywe kręgosłupy, zapobiega powstawaniu wad postawy i wreszcie daje przyjemność i bezpieczeństwo korzystania ze środowiska wodnego.

Współpraca pomiędzy IRSIE a Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym dotyczy jakości i efektywności kształcenia kadr sportowych oraz edukacji. Dodatkowo rozwijania międzynarodowej sieci współpracy w badaniach na rzecz rozwoju sportu.

Sport i aktywność ruchowa są równie ważne jak wyniki w nauce. Poprzez sport uczymy dzieci i młodzież systematyczności i pracowitości, a także jak radzić sobie z porażką. Uprawianie sportu kształci nawyki czynnego wypoczynku i integruje środowisko szkolne, lokalne i międzynarodowe.

Kontakt:

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji

Dział Public Relations

Patrycja Jaksim

pjaksimm@sportinstytut.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »