Rozrywka i wypoczynek » Sport

IRSIE UCZESTNICZY W PROJEKCIE PLAYING SPORT FOR SOCIAL INCLUSION

IRSIE UCZESTNICZY W PROJEKCIE PLAYING SPORT FOR SOCIAL INCLUSION
Zobacz więcej zdjęć »
Od 18 do 23.05.2019 r. w Rzymie, zespół IRSIE uczestniczył w projekcie Playing Sport for Social Inclusion, którego celem było poznanie metod edukacyjnych mających na celu wykorzystanie sportu jako środka integracji społecznej.

Specjalne szkolenia dla trenerów i nauczycieli zwiększyło wiedzę uczestników na temat stosowania różnych praktyk sportowych. Poznanie metodologii związanej ze sportem, zabawą i ruchem będzie przydatnym zasobem wiedzy w pracy z młodzieżą.


Sport rozumiany jako gra to uczciwa konkurencja lub aktywność fizyczna ukierunkowana na dobre samopoczucie i przyjemność. Jest jednym z najskuteczniejszych sposobów promowania zdrowego stylu życia. Liczne doświadczenia pokazują, jakie wielkie efekty przynoszą wdrożone praktyki edukacyjne.


Odpowiednie wykorzystanie sportu daje takie możliwości jak: poznanie ludzi z różnych pokoleń, integracja różnych kultur, ze szczególnym uwzględnieniem młodych migrantów, a co za tym idzie ich sportów narodowych czy tradycyjnych gier, które rozwijają i angażują całą społeczność. Sport i aktywność fizyczna są same w sobie nieodłącznym źródłem edukacji, zarówno na poziomie wartości (zasada fair play, szacunek dla przeciwników), troski o siebie (odpowiednie odżywianie, forma fizyczna, styl życia), samoświadomości (wiedza i opanowanie własnego ciała, jego ograniczenia i możliwości, rozwój samokontroli, obserwacja, medytacja).


Projekt Playing Sport for Social Inclusion został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej. Trwał 6 dni, składał się z wykładów i zajęć praktycznych, podczas których wykorzystano wiedzę zdobytą w trakcie szkolenia.


Kontakt:


Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie.


Dział Public Relations


Patrycja Jaksim


patrycja.jaksimm@sportinstytut.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »