Rozrywka i wypoczynek » Sport

IRSIE Z WYKŁADAMI N.T SPORTÓW TRADYCYJNYCH W IRANIE

IRSIE Z WYKŁADAMI N.T SPORTÓW TRADYCYJNYCH W IRANIE
Zobacz więcej zdjęć »
Na zaproszenie Uniwersytetu w Tabriz (Iran), Prezes Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji, dr Kazimierz Waluch prowadził zajęcia na temat sportów tradycyjnych.

Międzynarodowe wykłady odbywały się w dniach 16-19.07.2019 r. w ramach International Summer School.

Sporty tradycyjne stały się istotnym elementem tożsamości dla wielu grup ludzkich na całym świecie. W konsekwencji dla świata naukowego okazują się interesującym przedmiotem badań, dzięki któremu badacze mogą lepiej poznawać świat społeczny i kulturę kształtowaną przez człowieka, ale też kształtującą go. Ponadto są istotnym czynnikiem integracji międzykulturowej, celebracji różnorodności przez sport. Te wszystkie wartości sportów, gier i zabaw sprawiają, że stają się one istotnym elementem współczesnej kultury, a ich badanie - perspektywicznym kierunkiem naukowym. 

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji szerzy wiedzę o sportach tradycyjnych z wielkim zaangażowaniem. Z myślą o rozpowszechnianiu wartości kulturowych jakie niesie sport, powstał projekt www.traditionalsports.org. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej i aktywny udział w budowaniu bazy wiedzy o dyscyplinach sportowych wywodzących się z piękna kultury i tradycji narodów świata.

Kontakt:

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie.

Dział Public Relations

Patrycja Jaksim

pjaksimm@sportinstytut.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »