Technologie » Komputery

IT zmienia branżę produkcyjną

IT zmienia branżę produkcyjną
Zobacz więcej zdjęć »
Współcześni producenci muszą stawiać czoła licznym nowym technologiom – od rozwiązań mobilnych, przez sieci społecznościowe, analitykę i cloud computing, po Internet Rzeczy, nanotechnologię, druk 3D i wiele innych.

Połączenie tych technologii sprawia, że branża produkcyjna staje się jedną z najbardziej zaawansowanych. Przedsiębiorcy muszą być pewni, że będą w stanie zareagować na dynamicznie zachodzące zmiany oraz dostosować się do nich, inaczej znacznie osłabią swoją pozycję.

Przedstawiciele przedsiębiorstw produkcyjnych coraz częściej sięgają po systemy zarządzania zasobami przedsiębiorstwa (ERP) nowej generacji po to, by dostosować się do wspomnianych przeobrażeń. Badanie przeprowadzone przez firmę badawczą Redshift Research wskazuje, że systemy ERP są kluczowe dla 80 proc. przedsiębiorstw.1 Oprogramowanie umożliwia poprawienie tempa pracy, wspiera w realizacji złożonych zadań oraz podejmowaniu bardziej trafnych decyzji. Chociaż wyniki ankiety wskazują jednoznacznie, że rola systemów ERP rośnie, to równocześnie nie ulega wątpliwości, że muszą one stać się bardziej responsywne. Połowa respondentów stwierdziła, że ich dotychczasowy system ERP był jedynie wystarczający lub podstawowy, a 35 proc. jest niezadowolonych ze zbyt długiego czasu oczekiwania na uzyskaniez systemu potrzebnych informacji. Ankietowani zostali również zapytani o preferowany sposób dostępu do ERP w przyszłości. Nie jest zaskoczeniem, że 65 proc. użytkowników biznesowych określa dostęp za pomocą urządzeń mobilnych jako istotny.

Dostęp za pomocą urządzeń mobilnych

Wraz z popularyzacją pracy zdalnej, mobilne rozwiązania biznesowe stają się niezbędne w systemach zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Na rynku istnieje kilka systemów ERP oferujących pełną funkcjonalność i integrację kokpitów na urządzeniach przenośnych. Badanie firmy Redshift wykazało, że 43 proc. ankietowanych chce dostępu do systemu z poziomu smartfona, a 38 proc. przy użyciu tabletu.2 W pełni funkcjonalny mobilny system może otworzyć nowe możliwości użytkownikom ERP – od dostępu do informacji o potencjalnym kliencie podczas wydarzenia handlowego, po sprawdzanie stanu zamówienia podczas spotkania z klientem.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/erp/it_zmienia_branze_produkcyjna.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »