Rozrywka i wypoczynek » Sport

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz- 18,5 tys. zł dla Natalki Kwiatkowskiej

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz- 18,5 tys. zł dla Natalki Kwiatkowskiej
Zobacz więcej zdjęć »
Mimo deszczu, chłodu 223 osoby pokonały dystans IV Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz oraz 120 dzieci wzięło udział w Kids Run. Dochód z obu biegów przeznaczono na leczenie Natalki Kwiatkowskiej chorej na czterokończynowe porażenie mózgowe.

Fundacja PKO PB oraz Stowarzyszenie Artystyczno- Społeczne „Pracownia Przyszłości” również przyłączyły się do akcji. Łącznie uzbierano 18,5 tys. zł. 
 
Za nami IV udana edycja raciborskiego półmaratonu. Mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, zarówno zawodnicy, jak i kibice nie zawiedli. IV RAFAKO Półmaraton Racibórz poprzedził bieg charytatywny Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, z którego dochód, co roku przekazywany jest na leczenie innego dziecka. Tym razem z pomocy skorzystała 10-letnia Natalia Kwiatkowska z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Dziewczynka potrzebuje specjalistyczny wózek oraz rehabilitacje. 

Do akcji niesienia pomocy Natalce przyłączyła się Fundacja PKO BP, wpłacając na konto dziewczynki 10 tys. zł. Ta kwota z pewnością wystarczy, aby zakupić wózek. Na rehabilitacje zbierano osobno. Wszystkie osoby, które chciały wesprzeć dziewczynkę startowały w Mini półmaratonie, gdzie wpisowe kosztowało zaledwie 20 zł, a w dniu zawodów 30 zł. W biegu na 2 km wystartowały 223 osoby, w tym 2 zmobilizowane do niesienia pomocy grupy pracowników lokalnych przedsiębiorstw, które na co dzień  nie wiele mają wspólnego z biegami. - Biegliśmy dla Natalki, podobnie jak rok temu dla Michałka z hasłem na koszulkach „Biegnę z pomocą”, by obecnością wspomóc jej leczenie. Na co dzień większość z nas nie biega profesjonalnie, ale gdy jest możliwość pomagać w szczytnym celu zawsze stawiamy się na starcie, a tym razem było nas aż 22 osoby – powiedział po biegu Marek Kuder, organizator „nowinowej” ekipy biegaczy i szef biura reklamy Wydawnictwa Nowiny. - Gdy tylko usłyszeliśmy o takiej formie pomocy Natalce, wszyscy chętnie przystaliśmy na pomysł wzięcia udziału w biegu charytatywnym. Początkowo obawialiśmy się, jak to będzie- pobiec w deszczu. W konsekwencji pogoda nie zepsuła naszych dobrych humorów, powiedziałbym nawet, że wręcz pomogła, byliśmy zadowoleni, że nie było 30 stopniowego upału. W przyszłym roku też nas nie zabraknie. Planujemy wystartować większą ekipą, z rodzinami i przyjaciółmi - podkreślił Paweł Katolik, prezes Zarządu KATOLIK GROUP.

W grupie, czy w pojedynkę, liczyły się chęci i uzbieranie jak największej kwoty na leczenie 10-latki. Dlatego wolontariusze Stowarzyszenia „Pracowania Przyszłości” zorganizowali kwestę do puszek, za symboliczne kwoty sprzedawali własnoręcznie przygotowane wypieki, ciepłe pączki oraz zdrowe soki. Mieli też swoich przedstawicieli w Mini biegu oraz głównym. - Zawsze chciałam chodź raz wystartować w zawodach no i w tym roku przełamałam się i wystartowałam. Tym bardziej, że motywowało mnie to, że to bieg charytatywny i że w ten sposób spełnię swoje marzenie a komuś pomogę. Trasa nie była trudna. Szło się fajnie. Doszłam do mety, więc nie było źle z dystansem – przyznała Aneta Jurczyk ze Stowarzyszenia „Pracowania Przyszłości”, która 2 km mini półmaratonu przeszła z kijkami do Nordic Walking. 

Wolontariusze „Pracowni Przyszłości” o najmłodszych również nie zapomnieli. Dla dzieci od 3 do 11 lat zorganizowali charytatywny Kids Run. Mimo rzęsistego deszczu aż 120 milusińskich wzięło udział w zawodach. Każdy mały zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, medal oraz drobne upominki, a wpisowe kosztowało symboliczne 5 zł. Firma Instal- Tech wylicytowała startową „Jedynkę” za 2 tys. zł. 
Ze wszystkich akcji charytatywnych, jakie przygotowano uzbierano łącznie 18,5 tys zł. 

 Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media


***
IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbył się w niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku. Zawodnicy do pokonania mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbyły się Mistrzostwa Polski Energetyków, nauczycieli i bieg charytatywny. Półmaraton wpisał się w projekt 4Biegu Racibórz, 
Szczegóły dotyczące IV RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.

 
 
 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 13 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »