Rozrywka i wypoczynek » Sport

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz – echo pozytywnej energii nadal się niesie

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz – echo pozytywnej energii nadal się niesie
Zobacz więcej zdjęć »
Mimo że od IV RAFAKO Półmaraton Racibórz mijają kolejne tygodnie, a organizatorzy powoli będą planować kolejną edycję, emocje po biegu jeszcze nie ostygły.

Według biegaczy i dziennikarzy sportowych relacjonujących wydarzenie, to jedna z najlepiej zorganizowanych imprez biegowych w kraju. Półmaraton to również doskonała promocja miasta, bo przyjeżdżają tu zawodnicy z całej Polski, a nawet zagranicy wraz z rodzinami. W tym roku bieg ukończyło 704 zawodników, rozdano 744 pakiety startowe. W biegu charytatywnym towarzyszącym imprezie wystartowało 223 osoby i udało się zebrać 18.5 tys. zł na leczenie Natalki.

Racibórz należy do najbardziej rozbieganych miast w Polsce. Projekt 4 Biegi Racibórz przyciąga nie tylko lokalnych zawodników, ale amatorów biegania z bardzo odległych zakątków kraju, a nawet dalekiej zagranicy. Świetnie promuje miasto, a przy okazji zgarnia nagrody i wyróżnienia za najlepszą organizację i atmosferę. Przypomnijmy, że w skład projektu wchodzą: Bieg Nadodrzański, Bieg Twardziela, Bieg bez Granic, a wieńczy go RAFAKO Półmaraton Racibórz. Z każdego z biegów zawodnicy otrzymują medal, połączone ze sobą tworzą niepowtarzalną pamiątkę z Raciborza.

26 sierpnia odbył się IV RAFAKO Półmaraton Racibórz, który ukończyło 704 zawodników. Na podium przodowali Kenijczycy, ale Polaków tym razem też nie zabrakło. Trasa wiodła głównymi ulicami miasta. O komfort i bezpieczeństwo podczas biegu dbali wolontariusze, było ich ok 220. Częstowali zawodników wodą, stały jej dopływ zapewnił Zakład Wodociągów i Kanalizacji z Raciborza. Jak również cukrem i bananami. Rozdano 160 kg bananów i 18 kg cukru. Zawodników na trasie wspierały 2 profesjonalne grupy dopingujące oraz wielu kibiców, na niemal każdym kilometrze.

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz poprzedził bieg charytatywny Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, z którego dochód co roku przekazywany jest na leczenie innego dziecka. Tym razem z pomocy skorzystała 10-letnia Natalia Kwiatkowska z czterokończynowym porażeniem mózgowym. Potrzebuje specjalistycznego wózka oraz rehabilitacji.

Do akcji niesienia pomocy Natalce przyłączyła się Fundacja PKO BP, wpłacając na konto dziewczynki 10 tys. zł. Ta kwota z pewnością wystarczy, aby zakupić wózek. Na rehabilitację zbierano osobno. Wszystkie osoby, które chciały wesprzeć dziewczynkę startowały w Mini półmaratonie, gdzie wpisowe kosztowało 20 zł, a w dniu zawodów 30 zł. W biegu na 2 km wystartowały 223 osoby.

Wolontariusze „Pracowni Przyszłości” nie zapomnieli również o najmłodszych. Dla dzieci od 3 do 11 lat zorganizowali charytatywny Kids Run. Mimo rzęsistego deszczu aż 120 milusińskich wzięło udział w zawodach. Każdy mały zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, medal oraz drobne upominki, a wpisowe kosztowało symboliczne 5 zł. Firma Instal-Tech wylicytowała startową „Jedynkę” za 2 tys. zł.

Ze wszystkich akcji charytatywnych, jakie przygotowano uzbierano łącznie 18,5 tys zł dla Natalki. Kolejna edycja już za rok!

 Autor tekstu: Justyna Korzeniak, Adventure Media


***
IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbył się w niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku. Zawodnicy do pokonania mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbyły się Mistrzostwa Polski Energetyków, nauczycieli i bieg charytatywny. Półmaraton wpisał się w projekt 4Biegu Racibórz, 
Szczegóły dotyczące IV RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »