Firma » Biznes

IX Targi BioForum. Innowacje dla europejskiego biobiznesu

Naukowcy, przemysłowcy oraz inwestorzy z kilkudziesięciu krajów świata już po raz dziewiąty spotkają się w dniach 19-21 maja 2010 r. w Łodzi na Środkowoeuropejskich Targach Biotechnologii, Farmacji i Biobiznesu – BioForum 2010.

Tegoroczne BioForum będzie unikalną okazją do zapoznania się z najważniejszymi, innowacyjnymi projektami badawczymi, realizowanymi w minionym roku w czołowych placówkach naukowych, laboratoriach oraz przedsiębiorstwach Europy Środkowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W ciągu trzech dni imprezy (19-21 maja 2010 r., w centrum konferencyjnym andel’s Hotel w Łodzi) odbędzie się kilkadziesiąt prezentacji naukowych i biznesowych. Naukowcy, technolodzy i przedsiębiorcy z Polski oraz innych krajów regionu (w tym Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Rumunii) przedstawią swoje osiągnięcia w zakresie:

 • nowatorskich leków i substancji chemicznych,
 • zaawansowanych technologicznie urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego,
 • narzędzi dla sektora medycznego,
 • rozwiązań technologicznych w obszarze genetyki i biologii molekularnej,
 • wyposażenia laboratoriów badawczych.

Jak co roku będzie można zapoznać się także z ofertą funduszy inwestujących w innowacyjne przedsięwzięcia w obszarze biotechnologii i farmacji. Nie zabraknie również konsultantów w dziedzinie zarządzania biobiznesem oraz prawników specjalizujących się w ochronie własności intelektualnej w nauce oraz przemyśle.

Doroczne łódzkie Targi to miejsce wymiany doświadczeń dla wybitnych naukowców, badaczy i menadżerów – entuzjastów biotechnologii. Prezentacje, seminaria i panele dyskusyjne stają się impulsem do podejmowania nowych badań oraz projektów biznesowych. Co roku impreza owocuje nowymi kontraktami oraz przyczynia się do rozwoju współpracy placówek naukowych i firm biotechnologicznych.

„To właśnie w wyniku kontaktów nawiązanych podczas poprzednich edycji BioForum doszło do powstania takich firm, jak Mabion, Proteon Pharmaceuticals czy Celther. Podczas łódzkich Targów przed trzema laty zadecydowano o powołaniu w Łodzi Mikroinkubatora Przedsiębiorstw Biotechnologicznych. W ciągu minionych 10 lat BioForum przyciągnęło do Polski i innych krajów Europy Środkowej wielu inwestorów oraz producentów z branży biobiznesu” – podkreśla prof. Tadeusz Pietrucha, prezes organizującej Targi firmy Bio-Tech Consulting.

Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu BioForum są jednym z najważniejszych dorocznych wydarzeń dla osób i firm związanych z branżą. Świadczy o tym wydłużająca się z roku na rok lista wystawców, prelegentów i gości, wśród których są:

 • zarówno rozwijające się, jak i renomowane firmy biotechnologiczne z Europy Centralnej,
 • ośrodki naukowe i laboratoria badawcze,
 • firmy farmaceutyczne,
 • inkubatory przedsiębiorczości i nowych technologii,
 • rzecznicy patentowi i prawnicy,
 • instytucje państwowe zajmujące się polityką gospodarczą i naukową,
 • instytucje finansowe i fundusze inwestycyjne,
 • młodzi naukowcy i studenci.

Więcej informacji na: www.bioforum.pl

O Bio-Tech Consulting:

Bio-Tech Consulting to polska firma doradcza, działająca na rynku od 1996 roku, założona przez prof. Tadeusza Pietruchę, pracownika naukowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Firma świadczy usługi doradztwa naukowego i biznesowego w obszarze biotechnologii, m.in. dla firm kosmetycznych, farmaceutycznych i medycznych. Od 10 lat Bio-Tech jest organizatorem dorocznych konferencji naukowo-biznesowych i targów poświęconych biotechnologii i biobiznesowi – BioForum (www.bioforum.pl). Prowadzi też portal internetowy Serwis Biotechnologiczny (www.biotechnologia.pl). W listopadzie 2007 roku, wraz z Urzędem Miasta Łodzi i Centrum Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk, firma Bio-Tech Consulting uruchomiła projekt "MiniInkubator Firm Biotechnologicznych". Inkubator został zlokalizowany na terenie kampusu PAN w Łodzi.

Kontakt:

Joanna Rodziewicz-Nyk
Tel. 608 634 332, 42 678 01 12
joanna.rodziewicz@biotechnologia.pl
www.bioforum.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.nizewska@kamodus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »