Firma » Finanse

Jak bezpiecznie inwestować nasze oszczędności?

Jak bezpiecznie inwestować nasze oszczędności?
Zobacz więcej zdjęć »
Inwestowanie pieniędzy na giełdach jest bardzo ryzykowne i wymaga specjalistycznej wiedzy. Dlatego osoby, nie zajmujące się tym tematem, które chcą w jakiś sposób pomnożyć swoje oszczędności, powinny pomyśleć o zainwestowaniu w bezpieczne produkty bankowe.

Są one przede wszystkim bardzo dobrym miejscem dla naszych nadwyżek finansowych. Zobaczmy więc jak bezpiecznie zainwestować nasz kapitał.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Jednym z najlepszych sposobów zainwestowania naszej gotówki są produkty bankowe. Do najczęściej wybieranych zaliczają się lokaty terminowe oraz konta oszczędnościowe. Są do depozyty charakteryzujące się oprocentowaniem oraz praktycznie zerowym ryzykiem. Pamiętajmy że środki zdeponowane na tego typu produktach bankowych są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Dlatego nawet w przypadku upadku banku nasze oszczędności zostaną nam zwrócone, wraz z naliczonymi odsetkami.

Konta oszczędnościowe to rodzaj depozytu bankowego, który nie posiada określonego terminu zapadalności. Dlatego w każdym momencie możemy wycofać z niego nasze środki pieniężne. Możemy z niego swobodnie korzystać, wpłacać i wypłacać środki oraz dokonywać transakcji bezgotówkowych. Niestety większość ofert ma ograniczoną liczbę darmowych przelewów. Późniejsze transakcje mają naliczany odpowiedni procent, dlatego należy uważać przy korzystaniu z takiego konta, aby prowizje naliczane za transakcje nie wyszły większe niż zgromadzone odsetki. Nie mniej jednak konto oszczędnościowe w porównaniu do lokaty terminowej jest dużo bardziej płynnym aktywem finansowym.

Lokata jest depozytem bankowym zakładanym na określony okres czasu. Nasze środki są zamrażane na okres od jednego dnia do nawet kilku lat. Zerwanie umowy przed terminem jej zakończenia grozi utratą znacznej ilości odsetek, a czasem nawet i wszystkich. Pomimo tego są to najczęściej wybierane produkty bankowe. Wiąże się to zapewne z tym, że posiadają one wyższe oprocentowanie od kont oszczędnościowych.

Wymienione produkty są najbezpieczniejszymi formami lokowania oszczędności. Alternatywą mogą być obligacje skarbowe albo fundusze inwestycyjne. Jeśli jednak nie posiadamy zbyt dużego kapitału, to lokata bankowa lub konto oszczędnościowe będą najlepszym rozwiązaniem.

Przed wyborem oferty banku, warto sprawdzić ranking lokat i porównać oprocentowanie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

abtarasew1

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »