Dom » Wnętrza

Jak dobrać poduszki do szarej kanapy?

Jak dobrać poduszki do szarej kanapy?
Zobacz więcej zdjęć »
Kanapa do salonu już wybrana. Uff, to wielka ulga dla Ciebie i domowników. Chyba wszyscy nie mogliście się doczekać, aż stary mebel zniknie z Waszego domu, ustępując miejsca nieco nowocześniejszej, a przy tym zdecydowanie wygodniejszej wersji. Wasz wybór padł na kanapę w kolorze szarym.
Super - jest praktyczna i uniwersalna zarazem.

Jednak czy dobór nowej kanapy oznacza koniec zmiany wystroju wnętrza? Niekoniecznie. Jest pewien element, który sprawi, że Wasz nowy mebel będzie jeszcze wygodniejszy, a do tego będzie prezentował się nietuzinkowo. Co więcej - ten sposób działa nawet w przypadku, gdy wcale nie masz zamiaru wymieniać kanapy na nową. Oto królowa rewolucji - poduszka.

Niepozorne poduszki, duże zmiany

Komfort jest tym, do czego od dawna dążą wszyscy urządzający swoje salony. Choć kluczowym elementem wyposażenia tego pomieszczenia jest kanapa, to za wygodę w znacznej mierze odpowiadają umieszczane na niej poduszki. Chcesz w szybki sposób odświeżyć wygląd swojego salonu? Wystarczą odpowiednio dobrane poduszki.

Ten niepozorny dodatek sprawi, że nawet kanapa, która pamięta zamierzchłe czasy, nabierze nowego blasku. Na co uważać? Na rozmiar poduszek. Zbyt obszerne mogą dać efekt odwrotny od zamierzonego. Nikt nie chce poduszkami kanapy zasłaniać, a jedynie nadać jej nowe życie. Jak? Np. eksperymentując z kolorem.Już nie monochromatycznie

Choć projektanci mebli z ubiegłych dekad przyzwyczaili nas do tego, że poduszki do kanapy mają ten sam kolor, co ona, to na szczęście coraz chętniej odchodzimy od podobnej praktyki. Wybierając meble w stonowanych barwach, nierzadko decydujemy się na poduszki w kontrastujących kolorach. Szara kanapa świetnie prezentuje się np. z błękitnymi.

Odejście od jednolitych form nie oznacza, że nie spotkamy kombinacji szarej kanapy z poduszkami w tym samym kolorze. Coraz częściej odcienie będą różniły się od siebie stopniem nasycenia. Ciekawym trendem jest też wybór do szarej kanapy poduszek szarych i takich w kontrastujących z nimi kolorach. Efekt Was zaskoczy.Wybieramy poduszki - czy tylko kolor się liczy?

Kolor i wielkość - to zaledwie niektóre z czynników, które musimy wziąć pod uwagę, wybierając poduszki, dzięki którym nasza kanapa zmieni swoje oblicze. Choć tradycyjne poduszki mają z reguły kwadratowy kształt, to w zależności od rodzaju sofy, możemy też sięgnąć po poduszki prostokątne, okrągłe lub takie przypominające wałek.

Równie ważny, co kolor poduszki, jest materiał, z którego jest wykonana. Poduszkę dobiera się w zależności od tego, jakiego tworzywa użyto do wykończenia kanapy. Możecie sięgnąć m. in. po poduszki bawełniane, poliestrowe, aksamitne. Do wyboru są poduszki w jednolitych kolorach lub takie z wzorami. Oba typy pasują do szarej kanapy.

Szara kanapa daje duże możliwości, jeśli chodzi o dobór pasujących do nich poduszek. Istnieje wiele sposób układania ich na kanapie: parzyście, symetrycznie, lub wręcz odwrotnie. Wybierasz poduszki, które ozdobią Twoją sofę? Daj się ponieść wyobraźni. Najlepsze modele znajdziesz w sklepie Meble.pl. Udanych zakupów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »