Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Jak dobrze bawić się z dzieckiem. Urodziny i inne imprezy dla dzieci

Jak dobrze bawić się z dzieckiem. Urodziny i inne imprezy dla dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
Być może trudno w to uwierzyć, ale sposób w jaki dziecko bawi się jako dwu-, trzylatek będzie miał olbrzymi wpływ na to, jak potem będzie sobie radzić w szkole i na jakiego wyrośnie człowieka.

Wszytko dlatego, że jak udowodnili naukowcy, aż 50 procent połączeń międzykomórkowych w mózgu powstaje do piątego roku życia. A to oznacza, że w naszym życiu najważniejszymi nauczycielami są rodzice, a nie szkoła czy uniwersytet.

„Kultura ludzka powstaje i rozwija się w zabawie i jako zabawa” – stwierdził Johann Huizinga, wybitny holenderski historyk kultury i językoznawca. W swojej książce „Homo Ludens” podkreślał, że zabawa jest integralną częścią ludzkiego życia. A skoro tak rzeczy mają się z dorosłymi, to łatwo wyobrazić sobie, jak ważną rolę zabawa odgrywa w życiu dziecka.

Dzieci nie potrzebują szczególnej okazji do zabawy. Warto jednak pamiętać, że dziecięca zabawa, wbrew pozorom, nie jest bezmyślnym zabijaniem czasu. Odpowiednio stymulowana przez rodziców, opiekunów i nauczycieli przyczynia się ona dowszechstronnego rozwoju dziecka i ma wpływ na całe jego życie. Lew Wygotski, rosyjski pionier psychologii społeczno-kulturowej stwierdził, że „w zabawie dziecko na głowę bije swoje prawdziwe umiejętności... Podczas zabawy dzieci osiągają największe sukcesy. To właśnie te osiągnięcia będą stanowiły podstawę działań i moralności młodego człowieka... Najważniejsze w zabawie jest to, że powstają nowe relacje pomiędzy sytuacjami wymyślonymi a sytuacjami rzeczywistymi.”

Informacje zdobyte ze źródeł ogólnie dostepnych. 

Mam nadzieję, że ciekawe, 

Pozdrawiam 

Klaun Apsik

http://www.arteventy.pl Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

arteventy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »