Firma » Reklama

Jak działają programy lojalnościowe

Jak działają programy lojalnościowe
Zobacz więcej zdjęć »
Każdy lubi płacić mniej i to bez względu co kupuje. Więcej pieniędzy w portfelu to spokojniejsza głowa i więcej okazji do rozerwania się w ciekawych miejscach. Jednym ze sposobów oszczędzania są programy lojalnościowe, które jak pokazują badania są coraz bardziej popularne wśród Polek i Polaków.

Dzisiaj praktycznie każdy sieciowy sklep oferuje zniżki za ponowne zakupy albo pozwala zbierać punkty w celu późniejszej wymiany na nagrody. Niegdyś utarła się nazwa „karta stałego klienta” obecnie raczej nie używa się tego sformułowania a to za sprawą tego, że wszystko dzieje się w aplikacjach, mowa jest więc o wirtualnych kartach. Jednak niektóre, sieci wciąż oferują fizyczne karty dedykowane tradycjonalistą. Niezależnie od formy jaką przyjmują programy lojalnościowe zawsze chodzi o przyciągnięcie klienta. Co sklepy mają nam do zaoferowania?

Zasada działania programów lojalnościowych jest bardzo prosta i polega niejako na uzależnieniu kupujących od wybierania sklepu danej marki. Osoby, które uważają, że nie ma to wiele wspólnego z uzależnieniem, powinny zapoznać się z informacjami, które jasno pokazują, że niektóre osoby nawet do 20% częściej chodzą do danego sklepu na zakupy tylko ze względu na programy lojalnościowe. Można naturalnie uznać, że tym samym rezygnują z zakupów w innych sklepach, ale nie zawsze tak to wygląda. Jednak, jeżeli wiemy, że programy lojalnościowe mogą sprawiać, że będziemy wydawać mniej to mogą okazać się bardzo pomocne w redukcji domowych wydatków.

Bez wątpienia najpopularniejszym programem lojalnościowym jest moja biedronka, wynika to nie tylko z wielkości tej firmy, ale również skutecznej akcji marketingowej z gangiem świeżaków. To pokazało jak bardzo można wpłynąć na klientów przez zastosowanie odpowiednio przygotowanego programu lojalnościowego. Spowodowało to większe zaangażowanie innych firm w rozwijaniu swoich własnych programów lojalnościowych co poskutkowało tym, że praktycznie każda sieć sklepów oferuje taki program. Naturalnie różnią się one korzyściami i warto jest mieć na telefonie aplikacje do większości sklepów, z których korzystamy. Jeden program nie wyklucza udziału w innym po prostu odracza zdobycie nagrody.Korzyści programów lojalnościowych

Zdobywanie punktów, które można wymieniać na bony obniżające rachunki czy nagrody z katalogów to najpopularniejsza i najchętniej wykorzystywana metoda w programach lojalnościowych. Wbrew pozorom uzyskanie nagród nie jest takie trudne i przy regularnych zakupach można w ten sposób naprawdę sporo zaoszczędzić, chociaż na oszczędności lepiej patrzeć w ujęciu rocznym wtedy widać faktyczne pieniądze.

Jednak nagrody to nie jedyny wabik, nie mniej skuteczne są promocje tylko dla posiadaczy karty klienta. Mówimy tutaj zazwyczaj o możliwości kupienia trzeciego produktu za pół ceny czy promocjach na kilka lub kilkanaście produktów. Te promocje są czasowe i otrzymujemy na nie specjalne kupony, które wykorzystujemy przy kasie. Często zyski płynące z promocji są zdecydowanie wyższe od tego co osiągamy za wymianę punktów.

Programy lojalnościowe niektórych sklepów dopuszczają również klientów do różnego rodzaju loterii i konkursów. Oczywiście to już raczej słaba zachęta, bo szanse na wygraną są nikłe, ale skoro aplikacje nic nie kosztują to warto od czasu do czasu sprawdzić czy czegoś się nie wygrało.

Jeżeli podwyżki wydają Ci się zabójcze i szukasz sposobów na zaoszczędzenie, to może właśnie programy lojalnościowe są rozwiązaniem, którego poszukujesz.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »