Technologie » Komputery

Jak efektywnie zarządzać siecią sprzedaży? (

Jak efektywnie zarządzać siecią sprzedaży? (
Zobacz więcej zdjęć »
Branża detaliczna charakteryzuje się dużym rozdrobnieniem, a co za tym idzie – dużą liczbą źródeł danych o kondycji firmy, klientach czy najbliższym otoczeniu przedsiębiorstwa.

Pojawia się pytanie, jak zintegrować rozproszone dane, przetworzyć i możliwie maksymalnie wykorzystać w zarządzaniu firmą? Odpowiedzią jest Comarch Business Intelligence.

W dzisiejszych czasach świadomemu i nastawionemu na rozwój managerowi sieci detalicznej nie wystarczy miesięczne podsumowanie z informacją, co i za ile się sprzedało. Detaliści obsługują ogromną ilość danych dotyczących wielu elementów działalności firmy – od łańcucha dostaw aż po jednostkową operację sprzedaży w konkretnym sklepie.

W związku z tym ciężko być na bieżąco z danymi, nie mówiąc już o tym, że nie jest łatwo ocenić, które dane są istotne w procesie decyzyjnym. Systemy Business Intelligence dedykowane dla branży detalicznej pozwalają na raportowanie, analizę i monitorowanie dużej ilości danych, co pociąga za sobą szereg korzyści biznesowych, a przede wszystkim maksymalizację wartości informacji.

Co daje Business Intelligence branży detalicznej?

Detaliści mogą korzystać z rozwiązań Business Intelligence na wiele sposobów, zwiększając efektywność i jakość swojej działalności.

Analizy sprzedaży i rentowności

Analiza sprzedaży produktów pozwala na stałe monitorowanie danych w punktach sprzedaży, odkrywanie trendów, śledzenie popytu na produkty i optymalizację strategii merchandisingu.

Analizy operacji zachodzących w sklepach

Kierownicy sklepów mogą w prosty sposób, szybko otrzymać spersonalizowane raporty sprzedaży czy marketingu, karty wyników porównujące poszczególne sklepy, mając jednocześnie pewność, że dane zawsze są aktualne. Zunifikowana architektura systemu umożliwia monitorowanie wydajności sklepu oraz zwiększa efektywność zarządzania sprzedażą, promocją, marketingiem, operacjami i budżetowaniem.


czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/business_intelligence/jak_efektywnie_zarzadzac_siecia_sprzedazy.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »