Technologie » Komputery

Jak kupić tani i dobry laptop?

Jak kupić tani i dobry laptop?
Zobacz więcej zdjęć »
Raczej nie w salonie producenta. Tam dostaniemy dobry, ale nie tani – ceny nowych modeli są niemałe, a Warszawa nie jest przecież najtańszym do życia miastem. Jeżeli jesteśmy łowcami okazji, to świetnym wyborem będzie sklep oferujący laptopy poleasingowe.

Wiele sklepów oferuje w sprzedaży detalicznej sprzęt komputerowy, który był wcześniej leasingowany przez firmy. Dzięki temu możemy wejść w posiadanie laptopa o dobrych parametrach tańszego niż jego salonowe odpowiedniki. Nie tracimy przy tym w żadnym razie na jakości.Poleasingowy to bezpieczny

Laptopy poleasingowe są wbrew pozorom o wiele bezpieczniejszym wyborem niż zakup nowego sprzętu. Składa się na to kilka czynników. Taki komputer był już użytkowany, zatem znane są wszystkie ewentualne niedociągnięcia jego projektu i wpadki producenta (jeżeli jakieś są). Nie ma efektu zaskoczenia, jaki może nam towarzyszyć, kiedy najnowszy model okaże się mieć wady fabryczne lub być po prostu niewygodny w użyciu.

Komputery poleasingowe, zanim trafią do sprzedaży, są dokładnie sprawdzane przez sklepy, które nimi handlują. Obejmuje to staranny przegląd techniczny wraz z naprawą ewentualnych usterek. Wielu sprzedawców dba też o dobór asortymentu tak, by oferować tylko laptopy w nienagannym stanie zewnętrznym. Dzięki temu otrzymujemy sprzęt praktycznie nieodróżnialny od tego z salonu.Używany znaczy „dobry a tańszy”

Jednak to, że taki laptop miał już swojego właściciela, znacząco wpływa na spadek jego ceny. Sprawia to, że możemy trafić na świetną okazję i dorwać sprzęt, który się praktycznie nie zestarzał ani trochę, w nawet dwukrotnie niższej cenie niż na rynku. Dobrą praktyką będzie monitorowanie sklepów oferujących laptopy poleasingowe w Warszawie, ponieważ niejednokrotnie możemy natknąć się na jedyny egzemplarz bardzo dobrego modelu. Warszawa, z powodu dużej liczby firm leasingujących w niej komputery, jest prawdziwą kopalnią takich okazji.

Co prawda znikają one natychmiastowo, ale nie znaczy to, że nie da się też kupić dobrego laptopa bez specjalnego polowania. Często całe partie laptopów poleasingowych czekają na swoich nowych właścicieli. Są wśród nich komputery naprawdę mocne, które zadowolą graczy, jak i laptopy tanie, ale w zupełności wystarczające do pracy biurowej czy serfowania po internecie.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że, kupując sprzęt używany, przyłączamy się do recyklingu tworzyw sztucznych i elektroniki. Dzięki temu pomagamy naszej Planecie. Coraz więcej osób ma świadomość, że każdy nasz wybór przy zakupach wpływa na stan środowiska naturalnego i warto dawać drugie życie przedmiotom używanym. A jeżeli możemy przy tym dodatkowo zaoszczędzić, to nie ma chyba lepszego rozwiązania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »