Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Jak nauczyć się grać na pianinie jak Lang Lang i Alfred Brendel?

Kochasz muzykę? Zawsze czułeś do niej smykałkę i już jako kilkuletnie dziecko grałeś, mniej lub bardziej udolnie, na jakimś instrumencie?
Jak nauczyć się grać na pianinie jak Lang Lang i Alfred Brendel?

Kochasz muzykę? Zawsze czułeś do niej smykałkę i już jako kilkuletnie dziecko grałeś, mniej lub bardziej udolnie, na jakimś instrumencie? Sama motywacja i zamiłowanie do muzyki nie wystarczy jednak, by naprawdę dobrze grać. Jak nauczyć się grać na pianinie jak Lang Lang i Alfred Brendel? Czy jest to w ogóle możliwe? Mówią, że trening czyni mistrza, ale czy w każdej dziedzinie? Przecież muzyka to nie sport, ale nawet w sporcie trzeba mieć pewne predyspozycje, które później należy rozwijać. Bez tego potencjału o sukces bardzo trudno, jednak ciężka praca zawsze pomaga w osiąganiu najśmielszych celów i podejmowaniu największych, życiowych wyzwań. Jeśli zatem chcesz nauczyć się grać na pianinie jak Lang Lang i Alfred Brendel – mistrzowie klawiszy, zacznij od znalezienia dobrego nauczyciela. Oczywiście najlepiej rozpocząć naukę jak najwcześniej. Coraz częściej na lekcjach nauki gry na pianinie spotkać można już kilkulatków. Nie obejdzie się bez pewnych predyspozycji, wrodzonych kompetencji czy talentu – jakkolwiek to nazywając. Aby grać, nie trzeba wcale mieć dobrego głosu, ale doskonały słuch – obowiązkowo. Tę cechę rozpoznaje się już u małych dzieci. Jeśli potrafią one powtórzyć po nauczycielu daną gamę dźwięków, często są werbowane do różnych chórów i zespołów, gdzie nierzadko zaczyna się ich wielka, muzyczna kariera. Wiadomo, że najbardziej optymalne byłoby posiadanie własnego instrumentu, jednak zakup dobrego pianina jest wydatkiem bardzo często przekraczającym możliwości przeciętnej, polskiej rodziny. Już same lekcje pianina są kosztowne, a co dopiero zakup instrumentu. Jednak większość nauczycieli pianina, posiada ten instrument we własnym domu lub innym miejscu, gdzie udzielają lekcji, więc nie ma co się martwić brakiem funduszy na własne pianino. Najważniejsze to chcieć i zacząć grać. Wiadomo, że na początku nie będzie wychodzić. Ale nawet najwięksi mistrzowie nie mieli łatwych początków.

zobacz także: Graj na pianinie jak zawsze marzyłeś dzieki naszym nauczycielom. Za darmoRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

burzawa

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »