Motoryzacja » Moto Serwis

Jak otworzyć zacięty zamek w samochodzie?

Jak otworzyć zacięty zamek w samochodzie?
Zobacz więcej zdjęć »
Uszkodzony zamek w samochodzie może okazać się piekielnie frustrującym problemem, niestety może on spotkać każdego. Jak poradzić sobie w sytuacji zaciętego zamka i czy to w ogóle możliwe, żeby dostać się do wnętrza auta działając w pojedynkę?

Źródło problemu

Pamiętajmy, że w przypadku braku możliwości dostania się do wnętrza samochodu, najgorsze, co możemy zrobić, to poddać się panice. Działanie pod wpływem emocji nie jest niczym dobry i może przysporzyć nam więcej problemów, niż byśmy chcieli. Naszym podstawowym problemem jest uszkodzony zamek i na tym powinniśmy poprzestać. Nie mają więc sensu działania siłowe, wkładanie do zamka spinek, czy wybijanie szyb. Kiedy czujemy, że targają nami negatywne emocje, usiądźmy na chwilę gdzieś z boku i zastanówmy się nad rozwiązaniem problemu. Zacięty zamek auta może być spowodowany przez wiele czynników. Tym lepiej, jeśli potrafimy go zlokalizować. Może to być uszkodzenie mechanizmu, a być może jakaś awaria systemu centralnego zamykania. Zdarza się także, że przy naszym samochodzie manipulowały osoby trzecie i to one są odpowiedzialne za stan pojazdu, w jakim go zastaliśmy.



Samodzielne otwieranie drzwi

Kiedy już ochłoniemy, w naszych umysłach powstanie pytanie: co dalej? Czy warto jest działać na własną rękę i spróbować dostać się do środka samemu, czy lepiej będzie jednak skorzystać z pomocy osób specjalizujących się w awaryjnym otwieraniu drzwi? Prawdopodobnie nie dysponujemy niezbędnymi do awaryjnego otwierania drzwi narzędziami i nie posiadamy specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Przyznać trzeba, że nie jest to dobry początek. Oczywiście w Internecie możemy zamówić zestaw do otwierania drzwi samochodowych, ale upłynie trochę czasu, nim do nas dotrze, a zapewne chcielibyśmy jak najszybciej otworzyć drzwi i dostać się do wnętrza auta. Być może jednak zostawiliśmy uchylone okno- to dobry znak, bo możemy spróbować włożyć do środka drut lub cokolwiek, czym moglibyśmy nacisnąć klamkę od zewnątrz. Musimy oczywiście wykazać się wtedy sporą cierpliwością i nie jest to praca dla każdego.

Jeśli jednak nie posiadamy zestawu do otwierania drzwi samochodu i nie zostawiliśmy uchylonego okna, nasze szanse powodzenia maleją- trzeba powiedzieć, że równe są nawet zeru. W takim wypadku najlepiej będzie wykonać telefon do specjalisty. Możemy zapytać znajomego mechanika, czy przypadkiem nie zajmuje się takimi rzeczami lub czy nie zna kogoś, kto mógłby pomóc. Jeśli nie, pozostaje nam opcja skorzystania z pogotowia zamkowego- część z nich działa nawet całodobowo.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »