Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Jak pozbyć się pryszczy?

Jak pozbyć się pryszczy?
Zobacz więcej zdjęć »
Pojawiające się na twarzy niedoskonałości przestają stanowić problem, jeżeli potrafimy szybko się ich pozbyć. Czasami czynnikiem wywołującym takie zmiany jest nadmiar stresu czy nieodpowiednia dieta. Wystarczy jednak zmienić styl życia, aby stan cery poprawił się w zaledwie kilka dni.

Ale jak pozbyć się pryszczy, które są nieco bardziej uciążliwe? I jak rozpoznać, czy nie jest to czasami trądzik u dorosłych?Dlaczego na twarzy pojawiają się niedoskonałości?

Nasza cera każdego dnia zmaga się przeróżnymi czynnikami zewnętrznymi, ale nierzadko reaguje także na to, co dzieje się w naszym organizmie. Nie każdy wie, że nawet zmiana diety może mieć wpływ na to, jak wygląda nasza skóra. Zanim jednak zastanowimy się, jak pozbyć się pryszczy – często znikają one same. Problemem bywają natomiast te niedoskonałości, które nie tylko pozostają na dłużej, ale też zmieniają się w stany zapalne. 

Może się okazać, że właśnie zaczynają się poważniejsze problemy skórne, jak np. trądzik u dorosłych. Wyskakujące gdzieniegdzie pryszcze to znak, że dzieje się coś niewłaściwego. Warto w tym przypadku sprawdzić, co jest powodem ich powstawania – tutaj pomocna okazuje się tzw. trądzikowa mapa twarzy. Czym jest? To schemat przedstawiający, jakie choroby mogą mieć wpływ na powstawanie niedoskonałości w danym obszarze. Na przykład jeżeli zmiany skórne występują w okolicy brody i ust, to głównym czynnikiem wywołującym pryszcze bywa niewłaściwie działającą gospodarka hormonalna. 

Co jeszcze wywołuje trądzik? Czasami jest to nadmiar stresu, innym spożywanie jedzenia o dużej zawartości cukru, a niekiedy też choroby skórne, które dopiero zaczynają się rozwijać. Warto także zwracać uwagę na to, czy dokładnie oczyszczamy cerę, czy nie dotykamy buzi brudnymi dłońmi i czy nie mamy problemu z wątrobą, żołądkiem, sercem czy płucami. Jak pozbyć się pryszczy? 

Pierwszym i najskuteczniejszym sposobem jest zmiana codziennej pielęgnacji. Niektóre produkty przestają być skuteczne wraz ze zmianą pór roku. Dlaczego tak się dzieje? Skórze może brakować złuszczania, czego efektem jest gromadzenie się martwego naskórka i łoju. Nadmiar sebum także bywa niebezpieczny, ponieważ może zatkać ujścia kanalików. Tutaj pomogą kosmetyki matujące i normujące pracę gruczołów łojowych. Nierzadko cera jest odwodniona i chociaż pijemy właściwe ilości wody, to nie dostarczamy jej nawilżenia od zewnątrz – wtedy warto poszukać kremu z takimi dodatkami jak mocznik czy kwas hialuronowy.

Jeżeli jednak niedoskonałości oznaczają trądzik u dorosłych i nie pomaga nam ani zmiana pielęgnacji, ani też stylu życia – najlepiej skonsultować się ze specjalistą. Prawdopodobnie przyczyna może leżeć znacznie głębiej. Także u osób z cerą dojrzałą zdarzają się problemy z niepoprawnym działaniem gospodarki hormonalnej. Ich skutkiem są właśnie pojawiające się na cerze wykwity, które bardzo długo się goją. Pryszczy pozbywamy się nie tylko ze względów estetycznych – brak leczenia powoduje powstawanie przebarwień, ale także blizn, których usunięcie będzie bardzo trudne (np. przy pomocy lasera).Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »