Zdrowie » Medycyna

Jak pracować bardziej efektywnie – podkręć swoją aktywność w pracy!

Jak pracować bardziej efektywnie – podkręć swoją aktywność w pracy!
Zobacz więcej zdjęć »
Zmęczenie, które pojawia się już w połowie dnia spędzanego w biurze? Spadek energii? Zna to każdy z nas! W przypadku pracowników biurowych, spadek koncentracji i nastroju spowodowany jest najczęściej brakiem ruchu. Ból pleców i oczu to efekt wielu godzin spędzonych przed komputerem.

Wprowadzając kilka prostych zasad i odpowiednio organizując stanowisko pracy, możemy podkręcić naszą aktywność oraz uwolnić ciało i umysł od zmęczenia.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Długotrwałe siedzenie przy biurku pogarsza naszą sprawność fizyczną i rozleniwia ciało, a co za tym idzie, destrukcyjnie wpływa na nasz umysł. Spadek efektywności to coraz częstszy problem wśród osób pracujących w biurach. Aby podkręcić swoją aktywność powinniśmy wziąć pod uwagę odpowiednie zorganizowanie przestrzeni biurowej oraz wprowadzić w życie nawyki, które zwiększą naszą produktywność i komfort.

Problemem, z którym zmaga się aż 38% osób pracujących w biurze jest ból szyi, ramion i pleców.[1] Powodem tego są najczęściej źle dobrane meble. Zadbajmy o odpowiednie krzesło z regulacją siedziska i oparcia oraz biurko, które umożliwi zajęcie zdrowej pozycji podczas pracy. Zbawienne dla naszego bolącego kręgosłupa są też proste ćwiczenia, które możemy wykonywać podczas przerwy: rozciąganie klatki piersiowej, pleców i ramion; ruchy głowy okrężne i w linii prostej; rozciąganie nadgarstków i przedramion.

Utrudniona koncentracja nie pozwala nam efektywnie pracować? Stwórzmy przyjazne warunki dla naszego umysłu i nie pozwólmy, aby zmęczenie ograniczało naszą kreatywność. Uporządkujmy biurko, pozwoli to skupić się nam na aktualnych zadaniach, a nie szukaniu notatek. Róbmy regularne przerwy podczas pracy, wyjdźmy wtedy na spacer i weźmy kilka głębokich wdechów, żeby dotlenić mózg. Ważne jest też zapewnienie odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach, gdzie spędzamy większość swojego dnia. Zadbajmy też o odpowiednią ilość wypoczynku, ponieważ nic tak nie rozprasza, jak walka ze snem, kiedy zbliża się deadline. Istotna jest też organizacja – żeby efektywnie zarządzać czasem, powinniśmy sporządzać codzienną listę zadań, która nie pozwoli nam zapomnieć o żadnym z nich.

Przeszkodą utrudniającą nam pracę jest również Cyfrowe Zmęczenie Wzroku, spowodowane korzystaniem z urządzeń cyfrowych. Długotrwałe wpatrywanie się w ekrany z bliskiej odległości prowadzi do przeciążenia mięśni rzęskowych oka, które odpowiadają za jego akomodację, tj. dostosowanie oka do oglądania przedmiotów znajdujących się na różnych odległościach. Tymczasem, przed ekranem komputera spędzamy ponad 6 godzin dziennie, a osoby pracujące zdalnie nawet dwa razy dłużej. Aby praca przebiegała bez dokuczliwego bólu oczu, który deklaruje aż 42%2 z nas, powinniśmy zapewnić w biurze, jak i w domu optymalne oświetlenie, które zwiększy nasz komfort widzenia. Ponadto, istotne jest również robienie przerw, częste mruganie i ćwiczenia oczu, polegające na regularnym spoglądaniu na przedmioty w oddali. Osoby z wadami wzroku powinny także zadbać o odpowiednią korekcję wady np. przy użyciu specjalnych soczewek kontaktowych, przeznaczonych do pracy z komputerem. Firma CooperVision stworzyła unikatowe soczewki z systemem Digital Zone Optics™, które zostały stworzone z myślą o osobach, korzystających ze sprzętów cyfrowych każdego dnia. Soczewki od CooperVision, testowane przez blogerkę – Fashionelkę, która przed ekranami spędza często niemal 12 godzin każdego dnia, zmniejszają dolegliwości związane z Cyfrowym Zmęczeniem Wzroku i zwiększają komfort pracy.

– Cyfrowy świat i codzienne patrzenie w ekran to znak naszych czasów. Może to jednak powodować przeciążenie mięśni rzęskowych oka, odpowiedzialnych za ich akomodację czyli za dostosowanie się oka do oglądania przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach. Objawia się to między innymi bólem i suchością oczu lub ich nadmiernym łzawieniem, a także bólami głowy czy karku. Z tego powodu warto zapoznać się z metodami pomagającymi zmniejszać objawy cyfrowego zmęczenia wzroku i wprowadzić je w życie – radzi dr Wojciech Kida, optometrysta, ekspert akcji „Cyfrowe NIEzmęczenie Wzroku”.

Aby poznać więcej szczegółów na temat Cyfrowego Zmęczenia Wzroku, odwiedź stronę internetową www.cyfroweniezmeczeniewzroku.pl.


[1], 2 Raport Higiena i profilaktyka wzroku, stworzony na zlecenie kampanii Cyfrowe NIEzmęczenie Wzroku, której inicjatorem jest firma CooperVision, Raport 2018 

* * *

O CooperVision®

CooperVision® jest światowym producentem nowoczesnych, miękkich soczewek kontaktowych. Oferuje najszerszą gamę produktów (ponad 128 milionów kombinacji parametrów), umożliwiając korekcję prawie 100% występujących wad wzroku. Stosowanie najnowocześniejszej optyki i najbardziej zaawansowanych materiałów zapewnia dokładną korekcję wzroku, wysoki komfort i zdrowe użytkowanie (dotyczy to zarówno soczewek jednodniowych, jak i miesięcznych).

CooperVision®, jako jedyna firma, oferuje unikalne soczewki kontaktowe z zaawansowanym systemem optycznym Digital Zone Optics™ (DZO), pomagające łagodzić zmęczenie wzroku, wynikające z długiej pracy przy komputerze i innych urządzeniach elektronicznych. Soczewki te wykorzystują także materiał silikonowo-hydrożelowy najnowszej generacji Aquaform®, zapewniający doskonałe nawilżenie i oddychanie, które jest kluczowe przy długim patrzeniu na ekran.

Dzięki współpracy ze specjalistami, firma nieustannie dąży do uzyskania optymalnej korekcji widzenia pacjentów oraz wypracowania nawyków poprawnego noszenia soczewek kontaktowych.

CooperVision® angażuje się w działania zgodne z koncepcją CSR. Współpracuje m.in. z Fundacją Optometry Giving Sight, wspierając badania wzroku u dzieci z najbiedniejszych krajów świata, a także z Fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Główna siedziba CooperVision® znajduje się w Dolinie Krzemowej, uważanej za światowe centrum innowacji. Firma zajmuje trzecią pozycję wśród światowych producentów soczewek kontaktowych. Na rynku środkowoeuropejskim obecna jest od 25 lat. W Polsce prowadzi sprzedaż ponad 20 marek soczewek kontaktowych. Więcej informacji na stronie www.coopervision.pl. 



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedNacz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »