Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Jak przetrwać zimą w górach?

Jak przetrwać zimą w górach?
Zobacz więcej zdjęć »
Zimowe wycieczki po terenach górskich nie należą do najprostszych form aktywności. Problemy może sprawić wiatr, śnieg i lód. Nie wolno także zapominać o zagrożeniu lawinowym. Jak więc przygotować się na taką eskapadę? O czym należy pamiętać i co warto wziąć ze sobą?

Planując zimowy wypad w góry lub górzyste tereny, pod uwagę wziąć trzeba głównie kwestię dopasowania ubioru, który odpowiednio zabezpieczy przed zimnem i wiatrem. Równie ważny jest jednak właściwy dobór obuwia i akcesoriów, w tym np. kijków. Przed samym wyjściem koniecznie sprawdzić należy też aktualną prognozę pogody.
 
Szykując się do zimowego wypadu w tereny górskie, powinniśmy przede wszystkim podejść do sprawy rozsądnie. Podstawą jest oczywiście odpowiedni ubiór, ale warto rozważyć też zabranie ze sobą dodatkowego, przeznaczonego do takich wypraw, ekwipunku. Przykładowo, latarka czołowa może okazać się niezbędna, jeżeli zdarzy się, że nie zdążymy wrócić z wycieczki przed zmrokiem” – radzi ekspert serwisu broń.pl, Piotr Pietrzykowski.
 
Jakiego zatem rodzaju ubiór będzie odpowiedni dla górskich wędrówek zimą? Jakiego typu obuwie zminimalizuje ryzyko wypadku i które akcesoria mogą okazać się przydatne?
 
Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w – przygotowanym przez ekspertów broń.pl – specjalnym wideo-poradniku.

Jak przetrwać zimą w górach?
http://www.bron.pl/wiedza/survival/jak-przetrwac-w-gorach


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tab2

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »