Firma » System prawny

Jak przygotować się do rozprawy rozwodowej?

Jak przygotować się do rozprawy rozwodowej?
Zobacz więcej zdjęć »
Z roku na rok coraz więcej małżeństw się rozpada. O ile rozwód odbywa się za porozumieniem stron, to nie ma większego problemu. Jeżeli jednak para nie potrafi się dogadać odnośnie podziału majątku, to konieczna jest rozprawa sądowa.

Trzeba się do niej odpowiednio przygotować, ponieważ to jak się strony zachowają w sądzie może wpłynąć na orzeczenie sądu.

Dobry adwokat jest kluczem do wygranej

Podstawą wygranej sprawy jest znalezienie dobrego adwokata. Osoba taka powinna posiadać odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Często właśnie to od niego zależy, jak potoczy się rozwód kraków. Prawnik powinien przygotować klienta do zeznawania. W trakcie takich ćwiczeń dobry adwokat stwarza listę potencjalnych pytań, które mogą pojawić się na rozprawie i sugeruje korzystne odpowiedzi. 

Zatrudnij detektywa 

Największą moc w sądzie przy rozprawach rozwodowych mają dowody. Aby je zdobyć warto zatrudnić detektywa, który udokumentuje sytuacje, które mogą przechylić szalę wygranej na jedną stronę. Zatrudnienie detektywa jest dobrym pomysłem, kiedy podejrzewa się małżonka o zdradę, albo osoba taka znęca się na rodzinom. Wtedy raport będący wynikiem wywiadu środowiskowego detektywa dostarczony do sądu może w efekcie doprowadzić do wygrania sprawy rozwodowej. 

Nie rozmawiaj ze współmałżonkiem

Wiele osób popełnia błąd i przed rozprawą rozmawia ze współmałżonkiem, a rzetelniej mówiąc daje się sprowokować. Za równo jednak, jak i druga strona chce wygrać i zostać uznanym za poszkodowanego na sprawie rozwodowej, ponieważ wiążą się z tymi liczne korzyści. Wszystko co się powie drugiej stronie, choćby w złości i nie myśląc może zostać użyte w sądzie. Wiele osób celowo prowokuje, aby uzyskać materiał dowodowy. Dlatego też w trakcie i przed procesem nie warto się kontaktować z małżonkiem, ponieważ może się to źle skończyć. 

Podsumowując można powiedzieć, że rozprawy rozwodowe nie są niczym przyjemnym i należy się odpowiednio do nich przygotować aby sędzia orzekł rozwiązanie małżeństwa z winą strony przeciwnej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »