Rozrywka i wypoczynek » Hobby

Jak się przygotować do pierwszego skoku spadochronowego?

Jak się przygotować do pierwszego skoku spadochronowego?
Zobacz więcej zdjęć »
Skoki spadochronowe są uznawane za jeden z najpopularniejszych sportów ekstremalnych. Każdy z nich jest wyjątkowym przeżyciem. Nawet osoby, które mają na swoim koncie po kilkaset takich skoków podkreślają zresztą, że każdy jest nieco inny i zapisuje się w pamięci.

Pierwszy skok bywa najbardziej stresujący. Jak się do niego przygotować?Przygotowanie do skoku – pierwsze kroki

Jeszcze zanim zaczniemy planować nasz pierwszy skok spadochronowy, musimy pamiętać o tym, że konieczne będzie spełnienie co najmniej kilku wymogów formalnych. Najważniejszym jest pełnoletność. Owszem, skakanie ze spadochronem nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych, każdy nastolatek musi jednak przedstawić pisemną zgodę swojego opiekuna. Nie można też zapominać, że pewnym ograniczeniem dla osób skaczących ze spadochronem jest ich waga. Ta nie może przekraczać 100 kilogramów, bo wyższa waga obniża poziom pewności, że uprzęż tandemowa będzie tak wytrzymała, jak sobie tego życzymy.Osoby, które wiedzą, że spełniają wymogi formalne, obawiają się tego, że przeszkodą może okazać się w ich przypadku kondycja pozostawiająca wiele do życzenia. Na szczęście, skok tandemowy nie stawia przed nikim takiego wymogu. Mogą zatem zdecydować się na niego także te osoby, które już od dawna mają problem z podbiegnięciem do autobusu bez łapania zadyszki.Jak się ubrać?

Skoki spadochronowe w towarzystwie instruktora nie wymagają specjalnego przygotowania kondycyjnego. Warto jednak pamiętać o tym, że osobom, które się na nie decydują, przyda się wygodny strój, który nie będzie ograniczać ich ruchów. Skacząc ze spadochronu nie można ubrać się ani w obcisły top, ani w krótkie spodenki nawet, jeśli te prezentują się naprawdę uroczo. Za najlepsze uznaje się takie ubranie, które będzie chronić organizm przed wyziębieniem. Jest to ważne nawet, gdy skacze się latem, a więc wtedy, gdy pogoda sprzyja sportowcom. Elementem stroju, któremu dobrze jest poświęcić szczególną uwagę, jest też obuwie. Najlepiej, jeśli jest to wiązane obuwie sportowe. Zakładając je można poczuć się komfortowo nie tylko podczas skoku, ale również w trakcie lądowania. Nie trzeba, na szczęście, martwić się o profesjonalny kombinezon, gogle i kask. Te szczególnie ważne elementy stroju spadochroniarza są przygotowywane przez podmiot organizujący skok.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Tosia 2022-08-05 08:16:20

    Ja już mam za sobą dwa skoki, także wiem co i jak :) Latałam też już balonem i w Lesznie w tunelu aerodynamicznym. Lubię adrenalinę i przygody, każdego roku spełniam jakieś jedno swoje marzenie :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »