Społeczeństwo » Społeczeństwo

Jak sobie dorobić? Kilka sposobów, które umożliwią Ci zarobić więcej pieniędz

Jak sobie dorobić? Kilka sposobów, które umożliwią Ci zarobić więcej pieniędz
Zobacz więcej zdjęć »
Twoja wypłata jest zbyt mała, by pokryć wydatki? A może masz dużo wolnego czasu i chciałbyś dorobić? Nawet jeśli Twoje zarobki Ci wystarczają, warto rozpatrzyć nasze propozycje, a dodatkowe pieniądze odłożyć, aby zabezpieczyć przyszłość naszą lub naszych dzieci.

1. Nadgodziny


Nie zawsze jest możliwość wzięcia płatnych nadgodzin, jeśli jednak Twoja firma umożliwia wzięcie dodatkowych zleceń, to warto skorzystać. Pracując jedną godzinę dodatkowo każdego dnia, w skali miesiąca przełoży się to na kilkaset złotych extra do wypłaty. Zorientuj się jak wygląda sytuacja w Twoim miejscu pracy. Być może Twoja firma szuka np. osób chętnych do pracy w weekendy lub wieczorami. Jeśli tylko masz chęć na dodatkową pracę, zapytaj szefostwo czy jest taka możliwość. Obie strony na tym skorzystają - Ty zwiększysz budżet o dodatkowe pieniądze, a Twój szef nie będzie musiał szukać nowego pracownika.

2. Zdobądź nowe kwalifikacje

Na rynku pracy brakuje dobrych fachowców np. programistów obrabiarek cnc czy hydraulików. Jeśli masz trochę zdolności manualnych i sprytu, zainwestuj w siebie, zdobądź odpowiednie uprawnienia i zarabiaj. Kursy na obsługę różnego rodzaju maszyn trwają tylko kilka dni i nie są drogie, a czasami nawet darmowe. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się kursy cnc, więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Pomyśl w czym, jesteś dobry, co Cię interesuje, a być może wystarczy tylko odbyć kurs i będziesz mógł świadczyć dodatkowe usługi, lub zmienić pracę na lepiej płatną. Odpowiednie kursy i szkolenia mogą również dać dodatkowe profity w postaci podwyżki lub premii. W zależności od branży w jakiej pracujesz, może to być kilkadziesiąt do kilkuset złotych dodatkowo. Warto pomyśleć.  

3. Dodatkowe zlecenia

Jest to możliwe głównie w branży usług. Jeśli jesteś dobry w tym co robisz, możesz złapać kilka zleceń i wykonywać je po godzinach pracy. Oczywiście jeśli Twój pracodawca nie zastrzegł sobie inaczej w umowie. Lubisz robić zdjęcia i dobrze Ci to wychodzi? Wystaw kilka ogłoszeń na portalach społecznościowych. A może lubisz rośliny i dobrze się na nich znasz? Na pewno w okolicy znajdzie się ktoś, kto chętnie powierzy Ci swój ogród do obsadzenia.

4. Opieka nad dziećmi

Coraz popularniejsze w Polsce są nianie na godzinę. Wiąże się to jednak z dużą dyspozycyjnością, zarówno wieczorami jak i w ciągu dnia. Początki mogą być trudne, jednak jeśli będziesz wykonywać swoją pracę rzetelnie, z czasem zleceń będzie coraz więcej.

Jeśli zajmujesz się domem i dziećmi również możesz zarabiać. Pogadaj z sąsiadami i znajomymi, może ktoś z nich szuka właśnie opiekunki do dzieci. Jeśli zajmujesz się swoimi pociechami, nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyś przygarnęła na kilka godzin dziecko koleżanki czy sąsiadki. Wszyscy na tym korzystają - Tobie wpadnie trochę dodatkowych pieniędzy, dzieciaki mają towarzystwo, a rodzice wiedza, że ich potomstwo jest pod dobrą opieką.

 

Jest wiele sposobów, dzięki którym możemy zarabiać więcej. Wystarczy mieć trochę wolnego czasu i chęci. Jednak kiedy znajdziemy coś co naprawdę lubimy robić, praca będzie przyjemnością.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paulina.b

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Marta 2018-02-24 14:40:00

    Sposoby zarabiania przez internet / sprawdzony od lat program partnerski Złote Myśli

    http://www.poradnik-edukacyjny-kargroup.eu/sposoby-zarabiania-przez-internet/


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 114599 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )