Motoryzacja » Transport

Jak sprawnie i szybko się przeprowadzić?

Jak sprawnie i szybko się  przeprowadzić?
Zobacz więcej zdjęć »
Zmiana mieszkania na większe i bardziej przestronne to spore wydarzenie w życiu każdego człowieka. Jednak droga do pachnącego jeszcze nowością mieszkania to spore wyzwanie logistyczne, które może przysporzyć wielu problemów nawet najbardziej zorganizowanym.

Perspektywa pakowania i transportu umeblowania z jednego mieszkania do drugiego to często najgorszy koszmar. Jednak przeprowadzka może przebiec bezboleśnie i stosunkowo sprawnie, wystarczy wcześniej przygotować dokładny plan działania.



Lista rzeczy do wykonania

Przeprowadzka „na wariackich papierach” to prosty przepis na chaos i zamieszanie. Planując przewóz rzeczy i sprzątanie starego mieszkania, warto sporządzić listę, dzięki której w ferworze walki nie pominiemy żadnego etapu. Znacznie łatwiej „odhaczać” punkt po punkcie z listy, niż na bieżąco organizować całe przedsięwzięcie.



Selekcja rzeczy

Niemal każdy z nas posiada zbędne bibeloty, których nie mamy serca wyrzucić czy oddać. Przeprowadzka to doskonała okazja, aby pozbyć się rzeczy zużytych, niepotrzebnych, zajmujących cenne miejsce w mieszkaniu. Tym samym skutecznie ograniczymy ilość przewożonych rzeczy, a jednocześnie zaoszczędzimy czas na ich rozpakowywaniu w nowym miejscu.



Rozkładanie mebli na części

Złożona szafa czy regał zajmują zdecydowanie więcej miejsca niż w postaci złożonej. Dlatego też w miarę możliwości warto rozkręcić meble, by proces ich wynoszenia i wnoszenia do nowego lokum przebiegał bez zakłóceń, a co najważniejsze, bez strat materialnych. Transport złożonych mebli może także przyczynić się do ograniczenia kursów między mieszkaniami.



Znakowanie kartonów

Każda przeprowadzka wiąże się z pakowaniem przeróżnych „gratów”: książek, ubrań, zastawy stołowej czy sprzętów elektronicznych. Do tego celu najczęściej wykorzystujemy papierowe kartony, które są niezwykle poręczne i łatwe do złożenia, jak i rozłożenia. Pierwsze problemy napotykamy na etapie rozpakowywania ich zawartości w nowym mieszkaniu, kiedy nie zadbaliśmy o odpowiednie oznaczenia. Z prostego niedopatrzenia lub pośpiechu dokładamy sobie pracy, poszukując w stosie kartonów tego właściwego. By uniknąć kłopotów, tuż po zabezpieczeniu kartonu wystarczy odpowiednio go opisać, co zajmuje zaledwie kilka sekund.



A może firma przeprowadzkowa?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynkowym, coraz więcej firm specjalizuje się w kompleksowych usługach przeprowadzkowych. Jedną z takich firm jest firma Szafagra Przeprowadzki, która zajmuje się nie tylko transportem mienia klienta, ale całym procesem przeprowadzkowym od A do Z. Pakowanie, zabezpieczanie rzeczy, montaż i demontaż mebli, rozładunek transportu – tym wszystkim zajmują się specjalne do tego wyszkoleni fachowcy. Zatrudnienie firmy przeprowadzkowej to ogromne udogodnienie i oszczędność czasu.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »