Firma » Reklama

Jak tworzyć filmy reklamowe - produkcja filmowa

Jak tworzyć filmy reklamowe - produkcja filmowa
Zobacz więcej zdjęć »
Filmy reklamowe to jeden z najlepszych sposobów na zareklamowanie swojego przedsiębiorstwa. Jednak praca nad nim jest bardzo trudnym zadaniem. Wymaga nie tylko wyobraźni, ale także nie lada umiejętności.

Jeśli chcielibyście stworzyć taki film to najlepszym i w zasadzie jedynym sensownym rozwiązaniem, jest wynajęcie odpowiedniej agencji, która pomoże w przygotowaniu materiału. Równie ważna co samo stworzenie materiału jest produkcja filmowa, które obejmuje cały proces obróbki materiału.Co to jest postprodukcja i dlaczego jest taka ważna?


Nakręcenie dobrego materiału to dopiero połowa sukcesu. Z tego, co mamy utrwalone na taśmach musimy wybrać elementy, które wejdą ostatecznie do filmu. Te reklamowe to z reguły od kilku do kilkunastu minut, a materiału nagrywa się z reguły nawet kilka godzin. Dzieje się tak, ponieważ nie wszystko musi się udać za pierwszym razem i część ujęć trzeba powtarzać. Do postprodukcji zaliczamy głównie montaż, a także korekcja barw, tworzenie muzyki czy efekty specjalne, które w tym przypadku raczej nie występują. Potrzebna jest do niej fachowa wiedza, doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Aby spot reklamowy wyglądał na profesjonalny, temu etapowi trzeba powierzyć najwięcej czasu.

Produkcja filmowa może się wydawać zbędnym luksusem w przypadku krótkich, kilkuminutowych materiałów reklamowych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w dzisiejszym świecie bombardowani jesteśmy filmami z każdej możliwej strony. Nawet przeglądając nowości na Facebooku, co rusz zdjęcia zamienianie są na krótkie filmiki. Dlatego nie trzeba być specjalistą, żeby rozpoznać dobry film. Ponadto konieczne jest także to, by w tym gąszczu wideo być zauważonym. Film musi się wyróżniać nie tylko tematyką, ale głównie sposobem ugryzienia tej tematyki. Im bardziej profesjonalnie podejdziemy do zagadnienia, tym lepiej dla naszej firmy. Bardzo ważna jest również obróbka dźwięku. Jeśli pojawia się głos eksperta, czy pracownika firmy musi on być wyraźny i zrozumiały. Jakiekolwiek szmery czy zagłuszania sprawią, że całość traci bardzo dużo na jakości.Produkcja filmowa z agencją


Nie polecamy zabierać się za postprodukcje samodzielnie. Nie wystarczy prosty, darmowy program do obróbki filmów. Próby stworzenia czegoś dobrego na nim doprowadzą was na skraj załamania. Nie sposób bowiem zadbać o każdy aspekt tego procesu bez dobrego sprzętu i wiedzy. Dlatego produkcja filmowa powierzona ludziom, którzy nie tylko się na tym znają, ale także mają artystyczne podejście, jest gwarantem dobrze wykonanej pracy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 11 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )