Rozrywka i wypoczynek » Sport

Jak utrzymać formę latem?

Jak utrzymać formę latem?
Zobacz więcej zdjęć »
Słońce intensywnie przygrzewa zza chmur, zwiewne sukienki w kwiaty coraz częściej pojawiają się na spacerach, a sezon na truskawki, owocowe wypieki i lody o bajecznych smakach trwa w najlepsze. To może oznaczać tylko jedno - mamy piękne lato!

Jeśli zastanawiasz się, jak utrzymać formę latem, to mamy dla Ciebie kilka przydatnych tipów! Przekonaj się, który najlepiej sprawdzi się u Ciebie!Dobra forma latem - to da się zrobić!

Jest wiele różnych sposobów na to, aby utrzymać formę latem. Dla jednych będzie to uczciwe przestrzeganie diety, dla innych, zaplanowana aktywność fizyczna, a jeszcze dla innych - czas na wdrożenie dobrych nawyków. Wspólnym mianownikiem, który może zapewnić Ci sukces i który łączy te wszystkie sposoby, jest oczywiście konsekwencja i systematyczność działania. Zaczynamy!Dobra forma w lecie? Zacznij od weryfikacji swojej diety!

To, co jesz, ma bardzo duży wpływ na Twoje ciało i samopoczucie. Jeśli chcesz utrzymać dobrą formę latem, to postaraj się zweryfikować swój codzienny jadłospis. W okresie letnim łatwiej ograniczysz w diecie potrawy tłuste, wysokoprzetworzone i mocno dosładzane, pod warunkiem, że na podorędziu masz już przygotowaną odpowiednią alternatywę np. z owoców i warzyw. Utrzymanie formy latem, dzięki dobrze skomponowanej diecie, jest znacznie łatwiejsze, jeśli jednak nie czujesz się na siłach, aby samemu komponować swój jadłospis, to skorzystaj z konsultacji u dietetyka - zobaczysz, że utrzymanie formy i diety latem nie musi być takie trudne!Zaplanuj swoją aktywność fizyczną

Lato jest bardzo dobrym okresem do tego, aby spróbować nowych dyscyplin sportowych. Możesz również pokusić się o to, aby sporty, które uprawiasz na sali treningowej przenieść do outdooru. Oczywiście nie zawsze się to uda, ale jeśli masz obuwie sportowe, które sprawdzi się np. jako buty do biegania na zewnątrz, to możesz rozpocząć sezon biegowy w parku! Pamiętaj jednak o tym, że obuwie sportowe, którego używasz do ćwiczeń na siłowni nie zawsze musi być odpowiednie np. do biegania w lesie czy po stromych pagórkach. Sprawdź, jakie parametry ma Twoje obuwie sportowe, żebyś mogła śmiało i bez przeszkód rozpocząć sezon outdoorowy. Aktywność fizyczna w lecie, gdy na dworze świeci piękne słońce, a lipy pachną jak szalone, może w bardzo dobry sposób wpłynąć na utrzymanie formy latem.Wprowadź codzienne, dobre nawyki

Odpowiednio zmieniona, dostosowana dieta i aktywność fizyczna to świetne sposoby na to, aby w znaczący sposób przyczynić się do utrzymania letniej formy i pięknego ciała. Ale nie są to jedyne sposoby na to, aby pięknie wyglądać latem. Zastanów się nad tym, czy w Twojej codziennej rutynie nie ma schematów, które mogłabyś przekształcić na zdrowe, lepsze nawyki. Nie muszą to być od razu wielkie rzeczy i wcale nie musisz np. rezygnować z jazdy samochodem, żeby przesiąść się na rower, jeśli Twój dojazd do pracy to dystans 10 km. 


Zacznij od tego, że zmienisz kilka drobnych szczegółów w schemacie swojego dnia, np. ustal sobie, że codziennie wieczorem zrobisz piętnastominutowy spacer, a na osiedlową pocztę udasz się na piechotę. To są drobne zmiany, ale możesz je wprowadzić od zaraz i nie potrzebujesz do ich wykonania dużej zmiany swoich planów. Najczęściej wystarczy Ci to, że będziesz miała dobre chęci, wygodne obuwie sportowe, a czasami - parasol.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »